“Solidny kontrakt albo emerytura” – Jason Kidd stawia ultimatum!

08/05/2012

Jason Kidd – jeden z najlepszym rozgrywających w historii NBA zaczyna na poważnie rozważać zakończenie swojej wieloletniej kariery. Wszystko z powodu braku zadowalającego kontraktu. Czy 39-letni Kidd przypadkiem nie przecenia swojej wartości?

Jak donosi Chris Mannix ze Sports Illustrated obecny sezon, będący jednocześnie osiemnastym w karierze ubiegłorocznego mistrza - Jasona Kidda, może okazać się jego ostatnim. Zawodnik po tym sezonie stanie się niezastrzeżonym wolnym agentem i w ofertach będzie mógł przebierać bez ograniczeń. Pytanie- czy takowe oferty się naprawdę znajdą?

Okazuje się bowiem, że weteran ma niezwykle wysokie aspiracje i nie zgodzi się zagrać “za byle co”. Mimo blisko 40-stki na karku Kidd wciąż chce grać za pieniądze na poziomie kontraktu mid-level exception, a więc za wynagrodzenie w okolicach 5 mln dolarów. W przypadku otrzymania niesatysfakcjonującej oferty (czyli np. kontraktu za minimum, lub dla weterana) Kidd zdecyduje się prawdopodobnie na zakończenie swojej przygody z NBA.

Kopiuj link do schowka