Smush Parker wraca do gry?

02/10/2016
parker

Pamiętacie jeszcze Smusha Parkera? Tak, tego rozgrywającego Los Angeles Lakers z zeszłej dekady, który nie mógł dojść do porozumienia z Black Mambą i w końcu został usunięty z drużyny. Teraz dowiadujemy się, że planuje on powrócić do NBA po 8 latach nieobecności, w wieku 35 lat.

Parker uczestniczył już w otwartym treningu drużyny NBDL, Long Island Nets, która jest przybudówką zespołu z Brooklynu. Każdy chętny musiał wpłacić wcześniej na konto zespołu 125 dolarów. O treningu dowiedział się on od pastora swojej parafii, od którego dostał również błogosławieństwo. Zawodnik mieszka raptem 5 minut drogi od Barclays Center.

W czasie jego kilku lat gry poza USA, Smush zwiedził niemal cały koszykarski świat i pewnie mógłby stać się doradcą w kwestii wybierania zagranicznych klubów. Ostatnio widziano go w ligach w Tunezji i Mongolii, ale poza tym odwiedził służbowo Wenezuelę, Grecję, Rosję, Chiny i Dominikanę. W ostatnio udzielonym wywiadzie dla New York Timesa przyznał, że „ chciał zobaczyć świat”.

Z doświadczenia wiem, że nie jest istotne by zdobywać tutaj nie wiadomo ile punktów. Nikt kto stąd wyjdzie do NBA nie zostanie drugim Allenem Iversonem czy Kevinem Durantem. Najważniejsze jest to aby być w stanie dopasować się do systemu drużyny.- Smush Parker

W czasie 274 spotkań rozegranych w NBA (dla Lakers, Cavaliers, Pistons, Suns, Heat i Clippers) Parker zaliczał średnie na poziomie 9 punktów, 2.4 zbiórki, 2.9 asysty oraz trafiał prawie 43% rzutów z gry.

Kopiuj link do schowka