Sixers chcą zatrudnić Daryla Moreya

19/07/2018
Daryl Morey

Philadelphia 76ers wciąż poszukują nowego generalnego menadżera. Ostatnio na ich celowniku znalazł się sam Daryl Morey. Niestety dla Sixers, odmówił on opuszczenia Rockets.

Sixers próbują znaleźć nowego GM-a, po tym zwolnili Bryana Colangelo w związku z aferą, która się rozpętała z jego udziałem na Twitterze. Obecnie obowiązki menadżera pełni trener drużyny, Brett Brown. Philly jednak nie chce, aby łączył on te dwie kwestie zatem usilnie poszukuje kompetentnej osoby na to stanowisko. Poszukiwania w Philadelphii zaczęli bardzo ambitnie.

Sponsor serwisu

Szóstki odezwały się bowiem do Daryla Moreya, generalnego menadżera Houston Rockets. Klub wyraził zgodę na negocjacje, lecz Morey bardzo szybko odmówił. Zgodnie z informacjami, nie chciał opuszczać drużyny w której spędził ostatnie 12 lat i której sukces w dużej mierze zbudował.

Ponadto, należy pamiętać o tym, że Morey to bliski przyjaciel Sama Hinkie, którego rozstanie z Philadelphią ni przebiegło w najlepszych stosunkach. Fakt ten z pewnością miał także wpływ na decyzję GM-a Rockets.

Morey raczej nigdy nie był realna opcją dla Sixers, co oczywiście nie znaczy, że nie powinni spróbować. Wcześniej odezwali się również do RC Buforda ze Spurs, lecz on także odmówił. Mimo wszystko Philadelphia nie powinna mieć większych kłopotów ze znalezieniem nowego generalnego menadżera. Chętnych do pracy w tak perspektywicznej ekipie z pewnością nie zabraknie.

Kopiuj link do schowka