Philadelphia 76ers chcą wyciągnąć Korvera z Cavs

20/07/2018
tristan korver smith cavs

Według Keitha Pompey z The Philadelphia Inquirer, Philadelphia 76ers prowadzą z Cleveland Cavaliers rozmowy na temat wymiany z udziałem Kyle’a Korvera.

Cleveland Cavaliers to w znacznej większości zespół składający się z weteranów boisk NBA. Po odejściu LeBrona, Cavs to też drużyna, która w obecnym kształcie raczej dużo nie osiągnie. Dlatego też wypadałoby odmłodzić skład i dzięki temu zapewnić sobie nadzieję na rozwój i ewentualne przyszłe sukcesy. Stąd też mógł się wziąć pomysł handlowaniem Kyle’a Korvera, który od jakiegoś czasu widnieje na liście transferowej.

Sponsor serwisu

37-letni strzelec przyciągnął uwagę Sixers, którzy to już rozmawiają z Cavs w sprawie wymiany. Mówi się, że oferują w zamian Jerryda Baylessa. Czy jest to oferta, która może skusić klub z Ohio? Z czysto sportowego punktu widzenia nie. Bayless jest młodszy od Korvera, ale ma już 29 lat i po wielu kontuzjach nie ma w nim już zbyt dużo pola do rozwoju. Obaj gracze zarabiają około 8 milionów dolarów za sezon (Korver trochę mniej), jednak umowa Korvera jest o rok dłuższa. W ten sposób Cavs mogą zrobić sobie w salary więcej miejsca na offseason 2019.

Sixers przyjmą w takim wypadku kontrakt o podobnej wielkości, ale zamiast kontuzjowanego często combo-guarda, który potrzebuje piłki w rękach, dostaliby strzelca z dystansu i weterana do młodego składu. Korver w ubiegłym sezonie pokazywał ,że wciąż potrafi pokazać się z dobrej strony w Playoffach. Sixers, po stracie Ilyasovy i Belinelliego potrzebują dodatkowych strzelców, których można ustawić wokół duetu Simmons-Embiid.

Kopiuj link do schowka