Shaq zazdrości Wade’owi

21/09/2018
fot. Bob Rosato/Sports Illustrated

Shaquille O’Neal osiągnął praktycznie wszystko w świecie koszykówki. Jak się okazuje, jest jedna rzecz, której Shaq zazdrości swemu staremu koledze, Dwyane’owi Wade’owi.

Shaq w wywiadzie udzielonym dla Sun-Sentinel odniósł się do decyzji Flasha o powrocie do NBA na swój ostatni sezon. Jak przyznał Diesel, zazdrości obrońcy jego pożegnalnego tournée.

Sponsor serwisu

“Jestem zazdrosny, naprawdę. Też bym chciał mieć własne pożegnalne tournée. Pamiętam to w wykonaniu Kareema, Magica czy Larry’ego. Każdy wielki, legendarny zawodnik zasługuje na coś takiego, a D-Wade bez wątpienia jest legendą.”

O’Neal nie może powiedzieć czegoś podobnego o swoim ostatnim sezonie. Jego finalne rozgrywki w Boston Celtics były zdominowane przez kontuzję, a Shaq zdołał rozegrać jedynie 37 spotkań. Mimo pewnej zazdrości, cieszy się jednak z powodu tego, co czeka samego Wade’a:

“Bardzo się cieszę, że on może przejść przez coś takiego, szczególnie że będzie to miało miejsce w jego domu, jakim jest Miami.”

Shaq docenił także wielkość Flasha, nazywając go także jednym z najlepszych obrońców w historii dyscypliny:

“Jest jedną z najlepszych dwójek w historii gry. Przyszedł po cichu i ciężko pracował na swoją pozycję jednego z najlepszych w historii. Przychodząc do Miami, wiedziałem, że będę potrzebował kogoś równie dobrego co Kobe. Myślę, że to była najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć.”

Panowie wspólnie wygrali pierwsze mistrzostwo w historii organizacji, a Finałami 2006 Wade na zawsze zapisał się w historii ligi.

Kopiuj link do schowka