Shabazz Muhammad dołączy do Bucks

02/03/2018
Shabazz Muhammad

Shabazz Muhammad porozumiał się z Minnesotą Timberwolves w sprawie wykupienia kontraktu. Zawodnik podjął już jednak decyzję odnośnie swojej przyszłości i wzmocni Milwaukee Bucks.

Bucks, aby zrobić miejsce dla Shabazza zwolnili innego gracza, Seana Kilpatricka. Nie wiadomo jak dotąd do jakiej drużyny ewentualnie dołączy Kilpatrick. Muhammad natomiast dogadał się z Leśnymi Wilkami niemalże w ostatniej chwili, gdyż mija właśnie okres dostępności w playoffs. Innymi słowy, zawodnicy, których kontrakt zostanie wykupiony i staną się wolnymi agentami w najbliższym czasie, nie będą mogli pomóc swym nowym drużynom w fazie posezonowej.

Shabazz przyda się Milwaukee jako swingman z ławki, szczególnie w obliczu ostatnich problemów ze zdrowiem Tony’ego Snella i ciągłym braku Mirzy Teletovica. Na temat tego ostatniego pojawiły się ostatnio plotki, iż został zmuszony zakończyć karierę z powodu zakrzepów w płucach. Na całe szczęście sam zawodnik szybko zaprzeczył takim doniesieniom.

Muhammad z pewnością może stanowić wzmocnienie dla ławki Kozłów. Nigdy nie był dobrym obrońcą, lecz to utalentowany strzelec. Odpowiednio wykorzystany może dać kilka ważnych punktów każdej nocy z ławki, co zresztą udowadniał w Minny w poprzednich sezonach. W obecnym Tom Thibodeau obciął jego minuty do zaledwie 9 na spotkanie, zatem jego cyferki nie robią wrażenia. Zobaczymy ile minut da mu Prunty. Warto przy okazji zaznaczyć, że Muhammad był niegdyś uważany za przyszłą gwiazdę ligi i kandydata do jedynki w drafcie. Działo się to w czasach, kiedy był jeszcze w liceum. Jeden sezon w NCAA brutalnie to zweryfikował.

Kopiuj link do schowka