Scott Brooks: Wizards potrzebują Walla

02/03/2018
John Wall Wizards NBA fot. Ned Dishman/NBAE/Getty Images

Washington Wizards mają bilans 10-4 i grają naprawdę dobry basket od kiedy John Wall udał się na operację kolana w styczniu.

Momentalnie wywołało to dyskusje czy zespół ze stolicy nie byłby lepszy bez swojego rozgrywającego. Trener Scott Brooks natychmiast ucina te spekulacje:

Sponsor serwisu

„John to zawodnik elitarny – stwierdził w rozmowie z Timem Bontemps z Washington Post – Nie chcemy stracić jego pick-n-rolli ani szybkości w zagraniach coast-to-coast. Chcemy aby wiedział, że jest nam potrzebny. Ale pozostali zawodnicy nadal będą grać dobrze i się rozwijać.”

Wall już nie raz udowodnił, że potrafi robić gigantyczną różnicę zarówno na atakowanej jak i bronionej części parkietu. W obecnym sezonie zmaga się z dokuczliwymi kontuzjami, które ograniczyły jego szybkość a rzuty wpadały trochę rzadziej niż dotychczas. Można było odnieść wrażenie, że atakuje na siłę nie oglądając się na dobro drużyny.

Przeciwieństwem takiej postawy jest jego tymczasowy zastępca, Tomas Satoransky. Nie jest tak dynamiczny ani uzdolniony, ale poprawił grę zespołu wprowadzając do gry wiele szybkich podań. Wygrane z takimi zespołami jak Cavaliers, 76ers, Raptors, Bucks czy Thunder mówią same za siebie, ponieważ pomogły Czarodziejom wskoczyć na czwarte miejsce w tabeli konferencji wschodniej.

„Musieliśmy zmienić trochę swój sposób gry. – powiedział Brooks – Tomas odwalił kawał dobrej roboty, ale nie posiada takich możliwości jak John. Dlatego potrzebowaliśmy coś zmienić, aby odnieść te sukcesy.” 

Trener ma nadzieję połączyć nową tożsamość drużyny z talentami jego największej gwiazdy, kiedy ten już wróci do gry.

„Bez wątpienia będziemy chcieli pozostać przy kilku elementach, które już wprowadziliśmy. Jednoczeście chcemy być pewni, że wniesie do gry to co robi najlepiej. Gość jest najszybszym zawodnikiem w tej lidze. Generuje pięć, sześć łatwych rzutów dla siebie a także sześć, siedem prostych rzutów za trzy dla naszych strzelców. Znajduje czyste pozycje do lay upów dla naszych wysokich. Potrzebujemy tego.”

Kopiuj link do schowka