Schroder: Howard gra 4 dobre mecze na rok

17/03/2018

Dwight Howard swój najlepszy mecz tego sezonu zagrał w czwartek przeciwko Atlancie Hawks. To miała być zemsta, za zrezygnowanie z jego usług latem. Jednakże Dennis Schroder, rozgrywający Jastrzębi nie był pod wrażeniem. Jego zdaniem Superman gra dobrze tylko przeciw byłym zespołom.

Howard zdobył 33 pkt 12 zb 2 przechwyty i 2 bloki, notując do tego świetny wskaźnik plus/minus, który wyniósł +21. Takie cyferki robią wrażenie, nawet jeśli są zdobyte w starciu z tankującymi Hawks. Tym, co szczególnie zmotywowało centra Hornets do takiego występu była wymiana, na mocy której Atlanta pozbyła się go przed tym sezonem:

Sponsor serwisu

“To sprawiło, że wróciłem z całkiem innym nastawieniem w tym sezonie. Gram z większą pewnością siebie i agresywnością. Zatem wielkie dzięki Bud.”

Taki występ, jak i późniejsza wypowiedź nie zrobiły najmniejszego wrażenia na rozgrywającym Hawks i liderze tej ekipy, Dennisie Schroderze. Jego zdaniem Dwight potrafi dobrze grać jedynie około 4 spotkań w trakcie roku:

“Zawsze gra świetnie przeciwko swojemu byłemu zespołowi. Trzeba mu to uczciwie przyznać, ale to są jakieś 4 mecze w ciągu roku wiesz? Houston, LA, my. W tych meczach zawsze daje popis, ale w pozostałych… ma problemy.”

Schroder, który zapomniał jeszcze o Magic, ma trochę racji, chociaż z całą pewnością tych spotkań jest więcej niż cztery w roku. Jednakże, w tym sezonie w meczach przeciw swym byłym zespołom Dwight zawsze prezentował się bardzo dobrze, najczęściej grając spotkania powyżej swoich średnich z sezonu:

Średnie Howarda: 16,5 pkt, 12,5 zb, 1,7 blk, net rating na poziomie +1,5

vs Hawks: 4 mecze, 22,8 pkt, 13,5 zb, 2,5 blk, net rating na poziomie +21,8

vs Rockets: 2 mecze, 22,5 pkt, 17 zb, 2 blk, net rating na poziomie +4,5

vs Lakers:  2 mecze, 18 pkt, 11 zb, 2 blk, net rating na poziomie +6,2

vs Magic: 3 mecze, 18,7 pkt, 10,3 zb, 1 blk, net rating na poziomie +20,1

Jeśli chcecie sprawdzić, ile prawdy jest w słowach Dennisa, możecie śledzić na żywo kolejne występy Howarda na stronie www.iforbet.pl 

Kopiuj link do schowka