Perfekcyjne triple-double Westbrooka

23/03/2017
Westy

Russell Westbrook znalazł nowy historyczny wymiar dla swojego wyjątkowego, potrójnie-podwójnego sezonu.

Oklahoma City Thunder zdemolowalli u siebie 76ers 122:97, ale tradycyjnie wynik końcowy (który zadowala obydwie drużyny – zarówno uwikłaną w roszady na miejscach 4-7 Oklahomę, jak i tankującą Filadelfię) został przyćmiony kolejnym indywidualnym wyczynem Russa.

Tym razem wydawałoby się, że jego 35 triple-double w tym sezonie (do rekordu Big O brakuje jeszcze 7 takich wyników w ostatnich 11 meczach rozgrywek zasadniczych) należy do tych skromniejszych: 18 punktów, 14 asyst i 11 zbiórek. Jeśli jednak spojrzymy na inne pozycje w meczowym protokole otrzymamy coś, co w historii NBA nie wydarzyło się jeszcze nigdy!

Russell Westbrook jest pierwszym przypadkiem triple-double zaliczonego razem z bezbłędną skutecznością z gry i na linii rzutów wolnych (w obydwu kategoriach lider OKC miał bilans 6 na 6, dodam, że ani razu nie rzucał za trzy).

Jak podaje niezawodny w takich przypadkach Elias, tylko dwóch zawodników zanotowało wcześniej wynik potrójnie podwójny przy jednoczesnym trafieniu wszystkich z minimum 6 oddanych rzutów z pola – Wilt Chamberlain (trzy razy) i Draymond Green (raz).

W chwili, gdy piszę te słowa, Kevin Pelton z ESPN nie uaktualnił jeszcze szans Westbrooka na średnie na poziomie triple-double za cały sezon, ale przed wczorajszym meczem wynosiły one 97% i nie wyobrażam sobie, żeby powyżej opisywany wynik je obniżył.

Kopiuj link do schowka