Rozkład jazdy: 13.11.2013

13/11/2013
Chris Paul

Chris Paul /fot. Flickr

Kolejnej nocy na parkiety NBA wybiegną aż 24 zespoły. Jeden z najciekawszych pojedynków rozegra się w Staples Center, gdzie Los Angeles Clippers będą gościć Oklahomę City Thunder. Zagra także Marcin Gortat, tym razem przeciwko Tiago Splitterowi i Timowi Duncanowi.

Mecz dnia: Oklahoma City Thunder Los Angeles Clippers (start 4:30)

Sponsor serwisu

Dwie ekipy zachodniej konferencji, między którymi jeszcze nie doszło do poważnego pojedynku w play-offach, co wkrótce może się zmienić. Starcia na szczycie konferencji zawsze są najbardziej interesującym widowiskiem. Ponadto dotąd zachód uchodził za mocniejszą stronę w parze ze wschodem. Thunder i Clippers to absolutna czołówka. Obie ekipy mają ambicje na mistrzostwo i obie mają na swoich ławkach trenerów z ogromną wiedzą na temat koszykówki.

Z uwagi na rdzę, jaka pozostaje jeszcze na ciele Russella Westbrooka, pojedynek rozrywającego Oklahomy City Thunder z najlepszym play-makerem w NBA Chrisem Paulem, może nie sprostać swojemu ciężarowi gatunkowemu. Zawsze jest jednak Kevin Durant, który od początku sezonu gra jako point-forward, więc prawdopodobnie przyjdzie mu kolejnej nocy zmierzyć się z co najmniej kilkoma rywalami.

W poprzednich rozgrywkach Clippers nie pokonali Thunder ani razu w trakcie sezonu regularnego. Z ostatnich 36 spotkań LAC w Staples Ctener w trakcie rozgrywek zasadniczych, ekipa Doca Riversa przegrała sześć. Dwa z nich przeciwko OKC.

Chris Paul stanie w tym meczu przed szansą wyrównania osiągnięcia Johna Stocktona. Jeżeli w ósmym meczu z rzędu zanotuje co najmniej 10 asyst i co najmniej 10 punktów, wyrówna rekord jedynki Utah Jazz z sezonu 1991/1992.

Typ ZkrainyNBA: Clippers +5

Warto zobaczyć: Washington Wizards San Antonio Spurs (start 2:30)

Po porażce z Dallas Mavericks, ekipa z DC ma bilans 2-5 i na razie marzenia o play-offach musi zastąpić marzeniami o bilansie na poziomie 0.500. Marcin Gortat w starciu z Samuelem Dalembertem wyglądał przyzwoicie, choć kilka razy rywal rzucił mu nad głową w low-post. Jednak Polak był jedynym obrońcą swojego zespołu, który udzielał pomocy przy wjazdach i penetracjach.

Kolejnej nocy Marcin zmierzy się zarówno z Timem Duncanem, jak i Tiago Splitterem. Trener Popovich bardzo często zmienia krycie pod koszem, zatem łodzianin powinien być przygotowany na wyzwanie.

Będzie to także pojedynek dwóch rozgrywających, przy czym jeden zastygł już wśród TOP 5 PG w tej lidze, a drugi dopiero szuka swojej drogi do grona absolutnie najlepszych. John Wall nie jest graczem kompletnym jak na rozgrywającego. Choć trafił w tym sezonie już 11 trójek i lepiej wygląda na półdystansie, nadal musi się nauczyć podejmować lepsze decyzje. Tony Parker może mu dać solidną lekcję.

Typ ZkrainyNBA: Spurs +10

Też warto zobaczyć: New York Knicks Atlanta Hawks (start 2:00)

To nie jest tak, że Atlanty Hawks nie da się oglądać. Po prostu zespół nie zyskał zbyt dużej popularności wśród fanów NBA i został w pewien sposób zaszufladkowany jako ogromna nuda prosto ze stanu Georgia. Rzeczywistość jest jednak inna. Jastrzębie pod nowym coachem prezentują ciekawy basket i kolejnej nocy postarają się zatrzymać słabo radzącą sobie ekipę z Nowego Jorku.

Rzekomo właściciel Knicks James Dolan odwiedził ostatnio Mikea Woodsona. Trener ekipy z Madison Square Garden może od teraz siedzieć na gorącym krześle. Jeżeli NYK nie zaczną dostarczać wyników, sytuacja doświadczonego szkoleniowca będzie naprawdę nieciekawa.

Wszyscy gracze drużyny grają z nożem na gardle, a Carmelo Anthony walczy o swoją reputację. Coraz częściej słyszymy głosy, że to gwiazda, z którą nie da się wygrać mistrzostwa. Podczas pozostałych spotkań sezonu regularnego, Melo będzie starał się udowodnić, że takie hipotezy są bezpodstawne. Czy Knicks na pewno mają wszystko, co potrzeba, aby odnosić sukcesy?

Typ ZkrainyNBA: Hawks +5

Pozostałe mecze:

Milwaukee Bucks Orlando Magic (start 1:00)

Houston Rockets Philadelphia 76ers (start 1:00)

Charlotte Bobcats Boston Celtics (start 1:30)

Toronto Raptors Memphis Grizzlies (start 2:00)

Cleveland Cavaliers Minnesota Timberwolves (start 2:00)

Los Angeles Lakers Denver Nuggets (start 3:00)

New Orleans Pelicans Utah Jazz (start 3:00)

Phoenix Suns Portland Trail Blazers (start 4:00)

Brooklyn Nets Sacramento Kings (start 4:00)

Kopiuj link do schowka