Rozier: Celtics byliby trudniejszym rywalem dla Warriors

07/06/2018
Rozier Celtics bucks

Boston Celtics przegrali w siedmiu meczach z Cleveland Cavaliers w finałach konferencji wschodniej, przez co w tym roku nie zameldowali się jeszcze w finale NBA. Mimo tego Terry Rozier twierdzi, że Celtowie byliby trudniejszym rywalem dla Wojowników niż Cavs.

Celtics przerośli wszelkie oczekiwania w obecnym sezonie. Awansowali do finału konferencji i tam postawili najcięższe warunki Kawalerii, ulegając dopiero po 7 meczu. Cavs po raz czwarty z rzędu awansowali do wielkiego finału i po raz czwarty z rzędu walczą z Golden State Warriors. Po dzisiejszym meczu jednak można śmiało założyć, że trzeci raz z tej batalii zwycięsko wyszli Dubs.

Sponsor serwisu

Terry Rozier, rozgrywający Bostonu uważa, że finały wyglądałyby inaczej, gdyby to jego drużyna awansowała:

“Nie chcę niczego odbierać Cleveland, ale my mamy wielu gości, którzy mogą dobrze przejmować krycie. Nasza komunikacja w obronie jest dla nas kluczowa i pracowaliśmy nad tym przez cały rok. Myślę, że bylibyśmy trudniejszym przeciwnikiem dla Warriors.”

Może faktycznie jest w tym trochę racji. Boston słynie ze znakomitej defensywy, która już utrudniała życie Wojownikom w tym sezonie. Cavaliers z kolei w trzech meczach tracili średnio 118 punktów na spotkanie. Z drugiej strony, Boston oczywiście miał swoją szansę i wystarczyło lepiej zagrać w siódmym meczu serii z Cavs. Szczególnie Rozier. Wtedy mielibyśmy okazję się przekonać. Może za rok uda nam się zobaczyć takie finały?

Kopiuj link do schowka