Rose o Butlerze: Cieszę się, że to nie dotyczy mnie bezpośrednio

29/09/2018
Derrick Rose Timberwolves

Kolejny odcinek sagi o Leśnych Wilkach. Rozpoczął się preseason, a drama w Minneapolis trwa w najlepsze.

Jimmy Butler wciąż jest zawodnikiem Tiberwolves, a wcale nie chce nim być. Do transferu miało dojść jak najszybciej, ale jak do tej pory dostajemy jedynie wieści o kolejnych rozczarowanych negocjacjami ekipach. Jimmy Butler siedzi obrażony w domu, mimo próśb Toma Thibodeau, by jednak dołączył do zespołu (serio, Thibs go o to poprosił).

Sponsor serwisu

Dramat trwa w najlepsze, a przecież media krążą wokół zespołu, wypytują. Nie trudno wyobrazić sobie, że pytania dotyczące Butlera nie są łatwe dla zawodników. Mimo wszystko Derrick Rose zapytany o całą tą sytuację, postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami:

“Powiem Ci szczerze – cieszę się, że nie chodzi o mnie. Przez wiele już przeszedłem – przerwa od koszykówki, zarzuty o gwałt, trochę tego było. Staram się po prostu pozostać poza całą tą sprawą. Nie zajmować żadnego stanowiska, nie zaprzątać sobie tym głowy. Dlatego właśnie nie powiedziałem mediom nic szalonego na ten temat – staram się po prostu skupić na tym, na czym powinienem się teraz skupiać, żeby zaliczyć produktywny sezon. Zdrowy sezon. I żeby naprawdę pomóc tym młodym gościom wejść na jeszcze wyższy poziom, zobaczyć na co nas stać.”

“To była po prostu duża niespodzianka. Nie tylko dla mnie – myślę, że wszystkich zaskoczyło, że chce odejść. Nie wiedziałem, że tak przedstawia się sytuacja. Po prostu nie zdawałem sobie sprawy, że jest tak źle. Nawet będąc przez cały czas w drużynie, nie wiedziałem, że jest tak źle.”

Brzmi to tak, jakby Derrick Rose rzeczywiście miał zdrowe i racjonalne podejście do całej tej sprawy. Co więcej, protekcjonalny ton wypowiedzi odnośnie “młodych gości” sugeruje, że Rose dobrze czuje się w roli weterana. Czy jest on dobrym wzorem do naśladowania? Kwestia sporna, zawsze jednak w trudny do wytłumaczenia sposób cieszą wypowiedzi, świadczące o tym, że u Rose’a wszystko w porządku.

Kopiuj link do schowka