Rondo i inni zdecydują o przyszłym sezonie 1 października

13/08/2011

Podczas campu w Teksasie, organizowanego przez Kendricka Perkinsa wystąpiłu kilku graczy z czołówki NBA, w tymRajon Rondo, Kevin Durant,James Harden iStephen Jackson. Nie uniknęli pytań o swoją przyszłość i grę w przyszłym sezonie. Dwóch z nich podało termin, w którym zdecydują co będą robić.

Jak co roku początek obozów przedsezonowych planowany jest na sam początek października. Wtedy też o swojej przyszłości mają zdecydować między innymi Rondo i Jackson. Stwierdzili oni, że właśnie 1 października w przypadku dalszego obowiązywania lokautu zdecydują czy przyszły rok spędzą za oceanem.

W ostatnich dniach David Stern powiedział, że wierzy, że sezon nie zostanie odwołany i jeśli tak by było, to na początku października moglibyśmy się szykować do nowego sezonu i byłaby to najlepsza wiadomość koszykarska tego lata.

Jeśli jednak tak się nie stanie, a wiele czynników na to wskazuje, to możemy mieć przynajmniej powtórkę z sezonu 1998-99. Jackson tak skomentował swoją sytuację: “Nie mam problemów z pieniędzmi. Jeśli udam się za ocean, to po to, żeby pozostać w formie, tak żeby w momencie startu ligi być przed niektórymi graczami, a nie za nimi. Ale zamierzam poczekać aż zostanie oficjalnie ogłoszone odłożenie startu sezonu.”

Captain Jack trenuje na codzień razem z Joshem Smithem, ale narzeka, że muszą trenować sami: “Gdybym mógł korzystać z pomocy trenera od przygotowania fizycznego z Bucks, robiłbym wszystko tak samo, jak w trakcie sezonu, dzięki czemu w momencie startu sezonu, moje ciało byłoby odpowiednio przygotowane. A tak, muszę samemu próbować robić różne rzeczy nie wiedząc czego mógłby oczekiwać ode mnie trener.”

Kopiuj link do schowka