Rodney Hood liczy na 27 milionów dolarów

09/09/2018
Hood Photo by Adam Glanzman/Getty Images

Jak dużo warte są usługi Rodneya Hooda? Sam zainteresowany ma na tę sprawę inny pogląd niż Cleveland Cavaliers.

Sytuacja Rodney’a Hooda tego lata nie należy do najłatwiejszych. Po kilku sezonach w NBA przyszedł czas na nową umowę, a poprzedni, słaby sezon, nie stawia zawodnika w najlepszej pozycji negocjacyjnej. Hood dał ciała w Playoffach, nie da się temu zaprzeczyć. Dziś jednak musi on dojść z Cavaliers do porozumienia, żeby dać sobie szansę na odkupienie win. Sprawa prezentuje się w taki sposób, że Hood jest tego lata zastrzeżonym wolnym agentem. Niestety dla niego, telefony z ofertami nie posypały się w stronę Cavs. Są więc teraz dwie opcje – albo Hood przyjmie ofertę kwalifikacyjną (3,5 miliona dolarów) i za rok stanie się niezastrzeżonym wolnym agentem, albo… podpisze z Cavs kontrakt, który mu zaproponowali.

Zgodnie z doniesieniami Joe Vardona z portalu Cleveland.com, zespół z Ohio zaproponował Hoodowi trzyletni kontrakt o wysokości 21 miliona dolarów. Oznacza to zarobki rzędu 7 milionów za sezon, czego zawodnik nie chce zaakceptować. Oferta leży już na biurku gotowa do podpisania, jednak liczy on na nieco wyższe wynagrodzenie. Hood oczekuje zarobków o wysokości 9 milionów dolarów za sezon, czyli kontrakt bliski 30 milionów dolarów.

Rozbieżność w oczekiwaniach zawodnika i klubu z pewnością jest powodem, dla którego strony nie doszły jeszcze do porozumienia odnośnie kontraktu. Klub może nie chcieć zaoferować więcej i może się to skończyć ofertą kwalifikacyjną. Hood trafił do Cavs w lutym w ramach wymiany z Utah Jazz. W Ohio rozegrał 21 spotkań, notując prawie 11 punktów na mecz, co nie było wynikiem specjalnie satysfakcjonującym. Jeśli oferowany przez Cavs kontrakt nie odpowiada Hoodowi, to być może zgoda na ofertę kwalifikacyjną i odbudowanie się przez jeden sezon będzie dobrym pomysłem.

Kopiuj link do schowka