Rivers przedłuży kontrakt z Clippers

06/05/2018
Rivers

Przebudowa Los Angeles Clippers nie będzie najprawdopodobniej totalna. Jak bowiem informują amerykańskie media, w klubie na najbliższe lata pozostanie obecny trener zespołu, Doc Rivers.

Rivers ma w swoim kontrakcie zapewniony jeszcze tylko jeden sezon trenowania. Jednakże wedle wszelkich znaków, Doc dostanie przedłużenie umowy na kolejne lata. Nie wiadomo jednak jeszcze jak długo miałby tym razem dostać zatrudnienie Rivers.

Sponsor serwisu

Posada Riversa rok temu wisiała praktycznie na włosku, kiedy zespół nie tylko po raz kolejny odpadł przedwcześnie z playoffs, ale także stracił jednego ze swoich liderów w osobie Chrisa Paula. Ponadto przed tegorocznymi rozgrywkami Doc stracił funkcję prezydenta do spraw koszykarskich w klubie i został jedynie trenerem.

W tym sezonie jednak Doc do końca walczył o playoffs, pomimo dużych problemów zdrowotnych pośród zawodników, a także zmian kadrowych. Krótko przed trade deadline bowiem, zespół wymienił drugiego lidera LAC, Blake’a Griffina. Pomimo tych utrudnień, Rivers pozostawił po sobie dobre wrażenie i wydaje się, że wreszcie dobrze dogaduje się z szatnią drużyny:

“Ta grupa w tym roku – to jak powiew świeżego powietrza. Oni za mną podążali, pozwalali mi trenować. Byli cholernie waleczni. Mamy gości w drużynie, którzy po prostu chcą rywalizować.”

Do tej pory żadna ze stron nie skomentowała doniesień na temat podpisania nowej umowy. Czy Doc faktycznie stworzy coś dobrego z tą grupą, czy jego czas już minął?

Kopiuj link do schowka