Ricky Rubio nie zagra w Game 1

29/04/2018
fot. Getty Images

Złe wieści dla Utah Jazz. Ich podstawowy rozgrywający, Ricky Rubio nie zagra w pierwszym meczu serii przeciwko Houston Rockets.

Rubio doznał urazu ścięgna udowego lewej nogi w pierwszej kwarcie meczu numer 6 z OKC. Mimo utraty swojego rozgrywającego na resztę spotkania, Utah Jazz byli w stanie wygrać i zakończyć u siebie serię z Thunder. Przed nimi jednak jeszcze trudniejszy przeciwnik jakim są bez wątpienia Houston Rockets.

Sponsor serwisu

Ricky z całą pewnością opuści spotkanie otwierające serię, lecz nie wiadomo ile dokładnie potrwa jego przerwa. Według Tony’ego Jonesa z Salt Lake Tribune, hiszpański zawodnik może nie zagrać przez kilka tygodni. Jednakże, Adrian Wojnarowski z ESPN informuje o zaledwie 10 dniach rehabilitacji. Co więcej według Woja, są szanse nawet na szybszy powrót. Wszystko zależy od tego jak będzie reagował na leczenie Ricky.

Dla Jazzmanów jest to wielkie osłabienie. Rubio w ekipie z Salt Lake City gra świetne playoffy i znakomicie dowodził ofensywą Utah. Co jednak jeszcze ważniejsze, rozgrywający dawał im ogromną przewagę w obronie. Z nim na parkiecie Jazz tracili 95 pkt na 100 posiadań. Gdy siadał na ławce, rating wynosił aż 110 pkt.

Co prawda, w Utah rozgrywać piłkę będzie mógł Joe Ingles, czy Donovan Mitchell, lecz przeciw takiej drużynie jak Rockets, Jazz będą potrzebować całego składu, aby nawiązać prawdziwą walkę. Do tej pory statystyki Ricky’ego w playoffach wynoszą: 14 pkt., 7 zb., 7 ast. Pierwszy mecz serii z Houston już dzisiejszego wieczoru.

Kopiuj link do schowka