Redick polubił Filadelfię i planuje w niej pozostać

11/05/2018
fot. John Amis/AP Photo

JJ Redick przez 12 lat trwania swojej kariery widział już niejedno. Jednakże, zdaniem samego zawodnika nigdzie nie było mu tak dobrze jak w Philadelphii.

Redick dołączył latem do Sixers podpisując jednoroczny kontrakt na kwotę 23 milionów dolarów. Był to dosyć zaskakujący ruch ze strony strzelca, który odrzucił ofertę m.in. z Houston Rockets. J.J. jednak z całą pewnością nie żałuje teraz swojego wyboru:

Sponsor serwisu

“To był prawdopodobnie mój ulubiony rok w całej karierze. Granie w Philly to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju. Atmosfera w tej drużynie była niesamowita.”

Rzucający obrońca był bardzo ważnym elementem układanki trenera Browna. Jako doskonały strzelec, potrafił odpowiednio uzupełniać dwójkę młodych liderów Szóstek, wykorzystując uwagę obrony jaką skupiali panowie Embiid i Simmons. Przełożyło się to na najlepszą średnią punktową w karierze, czyli 17,1 pkt. na mecz. Redick dodał też dużo potrzebnego doświadczenia do tego młodego zespołu. Można to było zauważyć chociażby w serii z Heat, gdzie ze średnią 20 pkt na mecz był najlepszym strzelcem całej serii.

J.J. jednak, jak przystało na weterana rozumie, że NBA to głównie biznes. Dlatego też nie ma żadnej pewności, czy uda mu się powrócić do Philly.

“Wszyscy mamy nadzieję, że wrócę. Z kontraktami nigdy nie wiadomo, ale moją pracą nie jest przejmowanie się tym.”

Jeśli Redick zamierza wrócić, to raczej będzie musiał liczyć się z mniejszą pensją. Sixers na pewno spróbują się wzmocnić przed nadchodzącymi rozgrywkami, więc kolejna umowa w granicach 20 milionów dla J.J. raczej im w tym nie pomoże.

Kopiuj link do schowka