Raptors zwalniają gracza po aferze z przemocą domową w tle

04/12/2018
Kay Felder Raptors Vaughn Ridley, Getty Images

Raptors zwolnili właśnie swojego zawodnika w obliczu problemów z prawem – Kay Felder został aresztowany i natychmiastowo odsunięty przez klub.

Raptors 905 to filialny klub Toronto Raptors, występujący w G-League, czyli na zapleczu NBA. Jest to również zespół kanadyjski – jego siedziba mieści się w mieście Mississauga w prowincji Ontario. To tam ogrywają się gracze, którzy podpisali z Toronto tzw. two-way kontrakty, jak Chris Boucher czy Jordan Loyd. Tam również szlify zbierali tacy gracze jak Lorenzo Brown czy nawet Pascal Siakam.

Sponsor serwisu

Do Raptors 905 trafił także Kay Felder, który przez dwa ostatnie sezony zdążył już trochę pograć na poziomie NBA. Niewysoki rozgrywający nie wzbudził jednak zainteresowania ubiegłego lata i próbował odbudować się w G-League. Teraz jednak o powrót do NBA będzie mu niezwykle trudno – najpierw musiałby wyjść z aresztu:

“W poniedziałek 3 grudnia 2018 roku, rozgrywający Raptors 905 Kay Felder został aresztowany przez policję  w związku z oskarżeniami o przemoc domową. Klub zwolnili zawodnika ze skutkiem natychmiastowym. Jako, że trwa postępowanie, klub nie zamierza komentować sprawy.”

Tak wygląda w całości oświadczenie wydane przez klub – organizacja stara się więc zachować powściągliwość. 23-letni Felder w tym sezonie w barwach Raptors 905 rozegrał 11 meczów i osiągał średnie na poziomie 18.,1 punktu, 4,2 zbiórki oraz 6,5 asysty. W sezonie 206/17 rozegrał aż 42 mecze w barwach Cleveland Cavaliers, którzy cierpieli z powodu braku rezerwowego rozgrywającego. Łącznie w NBA rozegrał 58 spotkań, zaliczając w ubiegłym sezonie epizod w Bulls i Pistons.

źródło:YouTube/nbagleague

 

Kopiuj link do schowka