Raptors zainteresowani pozyskaniem Arrona Afflalo

21/02/2018
Aaron Afflalo

Pomimo, że Toronto Raptors nie są zainteresowani pozyskaniem na ten moment Vince’a Cartera to jednak nie ustają w uzupełnieniu swojego składu.

Dinozaury ponoć aktywnie poszukują wzmocnień by jak najlepiej przygotować się przed piątym z rzędu występem w Playoffs. Jednym z ich celów, któremu się przypatrywali ma być stary znajomy prezydenta zespołu – Masaiego Ujiriego z czasów Denver Nuggets. Podobno jak donosi Josh Lewenberg z TSN są zainteresowani sprowadzeniem 32-letniego Arrona Afflalo z Orlando Magic.

Sponsor serwisu

32-latek z trudem walczy w Orlando Magic o minuty z ławki. Powrócił do dobrze znanego klubu, gdzie spędził już sezony 2012-13 i 2013-14. W obecnej kampanii notuje ledwo 3.2 pkt w 12.9 minuty z ławki a niedawno w styczniu był zawieszony na dwa mecze za bójkę w spotkaniu z Minnesotą Timberwolves, gdzie wyprowadzał ciosy w stronę Nemanji Bjelicy.

Przed tym sezonem podpisał niewielką roczną umowę z Magic wartą 2.3 mln $ po tym jak w czerwcu 2017 został zwolniony przez Sacramento Kings. Jednak póki co i na Florydzie niewiele udało mu się zdziałać.

Co prawda jego prime jest już przeszłością, ale on sam nadal może wnieść do zespołu doświadczenie weterana parkietów i spore umiejętności strzeleckie. W całej swojej karierze zalicza bardzo solidne 38.6% z dystansu. Mógłby dostarczyć pewnego rodzaju zabezpieczenia gry na obwodzie takich zawodników jak OG Anunoby czy Norman Powell, którzy oboje zaliczają pod tym względem wzloty i upadki.

Jest zatem pewne, że zespół z Kanady poszukuje do składu doświadczonego shootera, który mógłby wejść z ławki na określoną liczbę minut w nadchodzących playoffs i wykonać swoje zadanie w postaci dostarczenia zespołowi punktów. Czy Arron jest w stanie spełnić te nadzieje Raptors?

Kopiuj link do schowka