Raptors boją się o zdrowie Kawhi, będzie opuszczał mecze

03/11/2018
Kawhi

Czasem w rywalizacji sportowej poziom umiejętności bywa tak wyrównany, że decyduje zdrowie i stopień wypoczęcia. Trener Raptors zdaje sobie z tego sprawę i oszczędza Kawhi na wszelki wypadek.

Ostatni mecz Toronto Raptors wygrali, Kawhi znowu był liderem zespołu, ale nie obyło się bez obaw o jego zdrowie. W pewnym momencie gry Leonard stanął w nietypowy sposób i zaczął przez moment utykać. Jak sam tłumaczył po meczu dziennikarzom, nie ma się czego obawiać:

“Po prostu przeniosłem na tę stopę środek ciężkości… Chciałem ją po prostu w pewien sposób sprawdzić, zobaczyć co się dzieje. Wszystko będzie w porządku, nic poważnego.”

Mimo wszystko jednak, trener Nick Nurse postanowił zachować wszelkie środki ostrożności. Ogłosił on, że zamierza nie wpuszczać Kawhi Leonarda na parkiet w meczach back-to-back – tak jak to czynił do tej pory. Jak do tej pory Raptors dwukrotnie grali drugi mecz po zaledwie dobie przerwy i w obu Leonard nie zagrał. Jeden z nich był akurat jedyną w sezonie porażką przeciwko Milwaukee Bucks. Następny mecz back-to-back czeka Raptors już w niedzielę przeciwko Los Angeles Lakers.

Jeśli więc liczyliście na starcie Kawhi Leonarda z LeBronem Jamesem, to niestety czeka Was rozczarowanie. Nie pierwszy to raz w tym sezonie – kiedy była szansa na starcie Kawhi z Giannisem, żaden z nich nie był w stanie stawić się na placu boju. Filozofię klubu można jednak zrozumieć i uzasadnić. Raptors już teraz wyglądają jak jeden z najlepszych zespołów w NBA, więc ich cele skupiać muszą się na fazie playoffs. Jeśli chcą osiągać tam sukcesy, to po prostu muszą mieć do dyspozycji zdrowego Kawhi Leonarda, a ten po tak długiej rehabilitacji wciąż jest jeszcze pewnie podatny na urazy. Jak bardzo nie byłoby to uciążliwe dla nas, kibiców, chuchanie na zimne po jest po prostu najrozsądniejszym, co może robić sztab Raptors.

źródło:YouTube/FreeDawkins

Kopiuj link do schowka