Rajon Rondo złamał rękę – opuści kilka tygodni

15/11/2018
Lakers Rajon Rondo

Według informacji, jakie podał po meczu Luke Walton, Rajon Rondo opuści kilka tygodni gry z powodu kontuzji.

Ostatni mecz z Blazers był dla Lakers stosunkowo udany – udało się odnieść zwycięstwo, a LeBron James przeskoczył Wilta Chamberlaina w klasyfikacji najlepszych strzelców wszechczasów. Rzadko jednak bywa idealnie i nie było tak tym razem – Rajon Rondo zakończył spotkanie z kontuzją ręki. Badania wykazały, że Rajon uszkodził kość w prawej, rzucającej dłoni.

Sponsor serwisu

Nie wiadomo ile czasu zajmie Rondo rehabilitacja, ale w pierwszym komunikacie na temat kontuzji Luke Walton powiedział, że zajmie to kilka tygodni. Nie wiadomo dokładnie w którym momencie spotkania zawodnik doznał urazu – trener Walton stwierdził jednak, że prawdopodobnie doszło do uderzenia dłonią w parkiet, jednak sztab będzie miał co do tego pewność dopiero po przejrzeniu powtórek.

Możliwe, że kontuzja wcale nie przydarzyła się pod koniec, ale gdzieś na początku jego udziału w meczu. Rondo rozegrał 15 minut i nie zdobył żadnego punktu, pudłując cztery rzuty z gry. Mógł przyczynić się do tego uraz ręki rzucającej.

Strata Rajona Rondo na pewno będzie odczuwalna dla rotacji Jeziorowców. Chociaż był on rezerwowym w ustawieniach Luka Waltona, to pełnił jednak istotną rolę na parkiecie – w 26 minut spędzanych średnio na boisku notował ponad 9 punktów i prawie 7 asyst na mecz, trafiając za trzy na rewelacyjnej jak na niego skuteczności 45% przy dwóch próbach na mecz. Również w defensywie Rondo robi różnicę – z nim na parkiecie Lakers tracą ponad 6 punktów mniej na sto posiadań, jednocześnie zdobywając też prawie 2 punkty więcej.

źródło:YouTube/FreeDawkins

Kopiuj link do schowka