Rajon Rondo przenosi się do Nowego Orleanu

15/07/2017
Rajon Rondo DeMarcus Cousins Sacramento Kings NBA Getty Images

New Orleans Pelicans znajduja kolejnego rozgrywającego – jest nim czterokrotny all-star – Rajon Rondo

Pogłoski na temat takiego ruchu krążyły już od pewnego czasu, ale dopiero teraz stały się rzeczywistością. Niezawodny Shams Charania z The Vertical doniósł, że Rondo zwiąże się z klubem z Nowego Orleanu roczną umową, której wysokość nie jest jeszcze znana.

W ubiegłym miesiącu Rajon Rondo przestał być zawodnikiem Bulls i trzeba przyznać, że mimo wszystko dosyć długo pozostawał na rynku wolnych agentów. Były rozgrywający m.in. Boston Celtics stracił dużo na swoim atletyzmie oraz przede wszystkim na reputacji, ale wciąż jest graczem z niespotykanym boiskowym IQ, a co za tym idzie, umiejętnością prowadzenia gry ofensywnej.

Trudny charakter Rajona Rondo zostanie sparowany z równie trudnym w obyciu DeMarcusem Cousinsem. Nie jest to pierwszy raz, kiedy zagrają razem – znają się już z epizodu w Sacramento Kings.  Sam rozgrywający z pewnością jest z takiego obrotu spraw zadowolony – oto jak sam wypowiadał się na temat uzdolnionego podkoszowego Pelicans:

Jest nierozumianym gościem. Chyba dlatego tak bardzo ciąży mi ku niemu – bardzo lubię to, co robi.”

Więc do niesamowitego duetu podkoszowych Davis&Cousins dołącza duet rozgrywających – Rajon Rondo oraz podpisany wcześniej Jrue Holiday. Można wyobrazić sobie tę dwójkę spędzającą poszczcególne minuty razem na parkiecie, ale możliwe, że Rondo będzie musiał pogodzić się z rolą rezerwowego, co może nie przyjść mu łatwo, znając jego ambicje.

Kopiuj link do schowka