Rajon Rondo dał Pelikanom 5 minut na wyrównanie oferty

02/08/2018
Rajon Rondo fot. Getty Images

Jeśli prawdą jest to, co mówi Joel Meyers – dziennikarz związany z Pelicans – zespół miał 5 minut na przekonanie Rondo do pozostania w Nowym Orleanie.

Joel Meyers to dziennikarz pracujący w bliskiej komitywie z klubem New Orleans Pelicans. W swoim ostatnim programie radiowym powiedział on, że przedstawiciele Rajona Rondo dali włodarzom zespołu z Luizjany zaledwie pięć minut na wyrównanie oferty i przekonanie Rondo do pozostania w dotychczasowym zespole.

Sponsor serwisu

Mówiąc o wyrównaniu oferty, nie miał Meyers na myśli wyrównania takiego, jak dzieje się to w przypadku zastrzeżonych wolnych agentów. Rajon Rondo był niezastrzeżony i mógł wybrać dowolną ofertę. Zdecydował się na jeden sezon i 9 milionów dolarów od Lakers. Pelicans oferowali zawodnikowi wcześniej dwuletni kontrakt, na który przedstawiciele zawodnika nie chcieli się zgodzić. Staje się więc jasne, że owe 5 minut Pelicans mieli wykorzystać na przedstawienie oferty znacznie korzystniejszej niż ta z Los Angeles.

Rajon Rondo ubiegły sezon spędził właśnie w barwach Pelicans, gdzie zarabiał 3,3 miliona za sezon. Był to bardzo udany dla Rondo rok, w którym wszedł on z zespołem do Playoffów i pokazał się w nich z rewelacyjnej strony, notując najlepsze w playoffowej karierze 12,2 asysty na mecz i świetnie koordynując defensywą.  Jest to pewna odbudowa wizerunku po kilku słabszych sezonach, w których wykazywał się trudnym charakterem i brakiem zaangażowania. Kto wie, być może w połączeniu z ewentualnym dobrym sezonem w Lakers może mu to zagwarantować wysoki kontrakt za rok. Bezpieczniej byłoby jednak odbudowywać swoją wartość w Pelicans. Gdyby jednak Rondo chciał w Nowym Orleaniie zostawać, dałby im więcej czasu na zrobienie czegokolwiek niż 5 minut.

Kopiuj link do schowka