Problemy w szatni Chicago Bulls?

18/11/2018
fot. Jeff Haynes/NBAE via Getty Images

Chicago Bulls nie rozpoczęli najlepiej tego sezonu. Jak się okazuje w szatni zespołu także nie jest idealnie.

Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi debiutanta Bulls, Wendella Cartera Jr. Środkowy Chicago stwierdził niedawno, że podstawowym problemem Byków jest brak jedności wewnątrz zespołu:

Kiedy zaczyna się robić ciężko, odwracamy się od siebie. Wydaje mi się, że w takich momentach powinniśmy właśnie być jak najbliżej. Nie chodzi o grę w ataku, czy w obronie. Chodzi o to, że po przerwach wychodzimy na boisko oddzielnie i zbieramy się razem tylko wtedy, gdy trener prosi o czas.”

Sponsor serwisu

“Według mnie bardzo ważne są relacje, zwykła rozmowa, żeby każdy wiedział, co czuje druga osoba, żebyśmy się wspierali. Moim zdaniem z tym mamy obecnie problem.”

Carter Jr został niejako poparty przez tegorocznego lidera Byków, Zacha LaVine, który także podkreślał jak istotna jest jedność drużyny:

“To strasznie frustrujące, bo chcesz wyjść na parkiet i walczyć o zwycięstwo. Ale musimy trzymać się razem i skupiać przede wszystkim na grze.”

Carter i LaVine to na razie największe plusy tegorocznej kampanii Byków i trudno mieć do nich większe zastrzeżenia. Reszta drużyny jednak nie zawsze wygląda jakby równie mocno zależało jej na zwycięstwie. Może powrót Markkanena będzie bodźcem do poprawy gry?

Oby, bo dzisiaj dostali lanie od Raptors pozbawionych Kawhi Leonarda:

Źródło:Youtube.com/The Northside

Kopiuj link do schowka