Powrót Iso Joe, pożegnanie Rudy’ego [LAC-UTA 0:1]

16/04/2017
joe winner

Joe Johnson jest stary, to fakt. Wczoraj jednak był tak jary, jak powinien być jeden z najlepszych łowców punktów ostatniego 30-lecia NBA w meczu o stawkę.

Joe Johnson ma 35 lat i 15-letnie doświadczenie w NBA, w trakcie którego przywarła do niego ksywka “Iso Joe” za sławny/niesławny (zależy) talent do zdobywania punktów po izolacji. Nic więc dziwnego, że gdy losy pierwszego spotkania Jazz i Clippers się ważyły, Iso Joe zrobił to, co potrafi najlepiej:

Quin Snyder nie wziął nawet czasu po floaterze Chrisa Paula i miał pełne zaufanie do swojego weterana w ostatniej akcji. Nieprzypadkowo drużyny NBA oferowały kiedyś Johnsonowi stumilionowe kontrakty.

Jego buzzer beater przypieczętował wygraną niżej rozstawionych Jazz oraz doskonały występ Johnsona z ławki: 21 punktów, 9-14 z gry, 3-4 za trzy, 3 asysty, 3 zbiórki, 3 przechwyty.

To niestety słodko-gorzkie zwycięstwo. Ostatnią akcję meczu widzieliście, za to w pierwszej, Rudy Gobert zderzył się kolanami z Lukiem Mbah A Moute i zakończył swój udział w tym meczu – a może i w całej serii – po 17 sekundach…

Słodko-gorzkie zwycięstwo to jednak i tak dużo lepsze uczucie niż gorzka porażka…

Zanim trafił potencjalnie doprowadzające do dogrywki punkty na 13 sekund przed końcem, Chris Paul miał w czwartej kwarcie sekwencję 10 kolejnych punktów, po której wyprowadził Clippers na prowadzenie 90:89. W całym spotkaniu miał 25 punktów, 11 asyst, 7 zbiórek i 3 przechwyty. 26 punktów miał Blake Griffin, ale zbytnio nie pomógł CP3 w odwracaniu losów meczu – trafił co prawda 2 rzuty wolne na 23 sekundy przed końcem, ale w całej czwartej kwarcie nie zdobył żadnych innych punktów, oddając tylko jeden rzut z gry.

***

Utah Jazz – Los Angeles Clippers 97:95

Jazz: J. Johnson – 21 (3×3, 3 prz.), G. Hayward – 19 (10 zb., 5 st.), G. Hill – 16, D. Favors – 15, J. Ingles – 8, R. Hood – 8, B. Diaw – 7 (6 as.), J. Withey – 3, R. Gobert – 0, S. Mack – 0

Clippers: B. Griffin – 26 (7 zb., 6 st.), C. Paul – 25 (7 zb., 11 as., 3 prz.), D. Jordan – 10 (15 zb., 3 bl.), M. Speights – 8, J. Crawford – 8, L. Mbah a Moute – 7, J. Redick – 7, R. Felton – 4, P. Pierce – 0