Powrót Carlosa Boozera?

20/03/2017
Blake Griffin i Carlos Boozer

Czy powrót byłego gracza Chicago Bulls i Los Angeles Lakers Carlosa Boozera na parkiety NBA jest możliwy?

Podobno Los Angeles Clippers i Miami Heat obserwują jego poczynania w Chinach. Donosi o tym w raporcie Marc Stein z ESPN. Carlos obecnie notuje średnie na poziomie 17.2 pkt, 10.6 zb na mecz, grając dla chińskiego klubu Guandong Southern Tigers.

35-latek nie grał w NBA od sezonu 2014-15, gdy notował 11.8 pkt, 6.8 zb na mecz dla Los Angeles Lakers. Nie posiada niestety umiejętności nowoczesnego silnego skrzydłowego i jest bliski zeru w statystyce bloków – dokładniej 0.2 na mecz.

Jednak ekipa Żaru chciałaby zatrudnić już 3 kolejnego silnego skrzydłowego, mając na uwadze sytuację zdrowotną Chrisa Bosha i Josha McRobertsa. Clippers z kolei nie mają prawdziwego backupu dla Blake’a Griffina i Marreese Speightsa, którzy grają więcej w tym sezonie na pozycji „rozciągniętej” piątki.

Marc Stein dodaje, że Boozer mógłby odejść z zespołu jeśli jego klub awansowałby do głównych finałów. Chciałby w tym czasie być wolnym zawodnikiem by zagrać w NBA Playoffs jednocześnie nie występując w sezonie zasadniczym w żadnym z 30 klubów.

Kopiuj link do schowka