Porzingis zagra na niskim skrzydle?

06/07/2018
Kristaps Porzingis

Kristaps Porzingis wciąż jest w trakcie rehabilitacji kolana. Kiedy jednak wróci już do gry dla New York Knicks, może go spotkać całkiem nowa rzeczywistość. Trener Fizdale bowiem rozważa granie Łotyszem na niskim skrzydle.

Porzingis to jeden z najwyższych zawodników w NBA. Skrzydłowy Knicks mierzy dokładnie 221 cm. Jednakże dla nowego trenera Nowojorczyków, Dave’a Fizdale’a taki wzrost nie jest przeszkodą do gry na trójce. Coach Knicksów ma wizję stworzenia naprawdę wysokiego lineupu:

Sponsor serwisu

“To wielki luksus dla mnie – mieć zawodnika, którego mogę ustawić na różnych pozycjach. Mogę go wystawić na pozycji, którą nazywacie niskim skrzydłem i wyjść z nim, Lukiem Kormetem i Mitchem Robinsonem pod koszem, a Kevinem Knoxem na dwójce.”

Dodając do tego Franka Ntilikinę, Knicks mieliby naprawdę długi i wysoki skład. Tylko czy byłby on w ogóle efektywny?Już kilka lat temu był taki eksperyment w Detroit. Gdzie zamiast grać nisko, postanowiono iść pod prąd i grać w jednym czasie Andre Drummondem, Gregiem Monroe i Joshem Smithem. Co z tego wyszło, chyba wszyscy wiemy. Liga od lat zmierza w kierunku small ballu i stawia na niższych i bardziej mobilnych zawodników. Porzingod bez wątpienia rusza się znakomicie jak na swoje warunki, lecz krycie graczy pokroju Paula George’a? Jakoś tego nie widzę.

Fizdale uważa, że nie może ograniczać ogromnego potencjału swojego zawodnika:

“Nie mogę go ograniczyć do jednej pozycji. Widzę wiele scenariuszy w których możemy wykorzystać jego dynamikę.”

Ograniczać Unicorna z pewnością nie należy, ale grać nim na niskim skrzydle też nie. A już wydawało się, że w Knicks zaczyna się robić normalnie.

Kopiuj link do schowka