Portis kontuzjowany, Parker do Knicks?

21/12/2018
fot. Jonathan Daniel/Getty Images

Nie ma końca zła passa Chicago Bulls. Godziny po tym, jak z gry wypadł Zach LaVine, do listy kontuzjowanych dopisany został także Bobby Portis.

Portis doznał tego samego urazu co LaVine, a zatem skręcenia kostki, w tym wypadku prawej. Oznacza to, że podobnie jak jego kolega z drużyny, opuści on od dwóch do czterech tygodni w zależności od postępów w rehabilitacji.

Do urazu doszło w ostatnim meczu przeciwko Brooklyn Nets, w sytuacji jakich wiele podczas meczu:

Źródło: Youtube.com/Darnell Mayberry

Był to zaledwie piąty występ tego zawodnika po tym, jak wrócił z przerwy spowodowanej kontuzją kolana. Na samym początku sezonu bowiem, Bobby skręcił więzadło w kolanie po zderzeniu z Tonym Parkerem.

Co to oznacza dla Bulls? Jasne, ich szanse na pierwszy pick w drafcie rosną. Przede wszystkim jednak tracą wartościowego rezerwowego i zmiennika dla Lauriego Markkanena. Trener Boylen stwierdził, że podoba mu się gra debiutanta Chandlera Hutchisona, dotychczas grającego na niskim skrzydle.

Chwila moment. Przecież Bulls mają wciąż w swoim składzie silnego skrzydłowego, któremu płacą 20 milionów nie? Jabari podobno przyciągnął zainteresowanie New York Knicks, którzy mieli kontaktować się wstępnie w jego sprawie.

Bykom przydałby się teraz Parker z ławki, bez dwóch zdań. Konflikt z trenerem jednak wydaje się być zbyt poważny i nawet pomimo fatalnej sytuacji kadrowej, Jabari najprawdopodobniej nie wróci do stałej rotacji. Wymiana jest wysoce pożądana, tylko czy faktycznie Knicks zamierzają popełniać taki błąd? Wytrzymali całe lato bez głupich transferów, może warto byłoby to utrzymać?

Byki grają dzisiejszej nocy przeciwko Orlando Magic i w obliczu takich problemów, będzie ciężko wygrać im to spotkanie. Postawić pieniążki na Magików możecie na stronce polskiego bukmachera, PZBuk.

Kopiuj link do schowka