Porcja plotek przed Draftem 2012

28/06/2012

Już dzisiaj o godzinie 1:00 naszego czasu w Newark, New Jersey, odbędzie się Draft 2012. Będzie on wielką okazją dla wszystkich drużyn w NBA, aby wzmocnić swój skład, czy to za pomocą wyboru młodych zawodników, czy poprzez wymiany, które tak często mają miejsce podczas owej ‘draftowej’ nocy. Co może wydarzyć się dzisiejszego wieczora? Oto kilka najpopularniejszych plotek, które już za kilka godzin mogą okazać się prawdą:

 • Bradley Beal, zaraz po Anthonym Davisie,jest przez wielu ekspertów uważany za najlepszego zawodnika w tegorocznym drafcie. Ten często porónywany z Rayem Allenem, gracz z Florida Gators jest przedmiotem zainteresowania takich drużyn jak: Wizards, Cavaliers, a nawet Thunder. Ci ostatni, aby przesunąć się w Drafcie musieliby jednak wysłać do Bobcats najlepszego rezerwowego minionego sezonu – Jamesa Hardena, co według mnie wydaje się być nieco zbyt ryzykowne dla zespołu z Oklahomy.

 • Także Cavaliers, którzy wiedzą, że Beal może nie dotrwać do #4 w tegorocznym naborze chcą dokonać wymiany z ekipą Michaela Jordana. W zamian za #2 draftu, ekipa ze stanu Ohio oferuje drużynie drużynie Bobcats swoje dwa, pierwszorundowe picki (#4 i #24)

 • Jeśli Cavs nie uda się pozyskać Bradleya Beala, to prawdopodobnie zdecydują się poświęcić swój pick na Harrisona Barnesa z UNC, który jest dobrym znajomym ich podstawowego rozgrywającego i najlepszego debiutanta zeszłego sezonu – Kyrie’go Irvinga.

 • Kontuzja pleców Jareda Sullingera spowodowała, że zawodnik z Ohio State z niemal pewnego wyboru w Top10 Draftu może wypaść nawet z pierwszej dwudziestki tegorocznego naboru. Jeśli tak się stanie, popularny Sully może według mnie stać się wielkim stealem dla drużyny, która go wybierze, a zainteresowanie graczem z Buckeyes wyrazili chociażby Boston Celtics, którym z pewnością przydałby się tak solidny zawodnik pod koszem.Celtowie są także poważnie zainteresowaniu wyborem innego silnego skrzydłowego w tegorocznym Drafcie. Royce White – bo o nim mowa – podobno wywarł spore wrażenie na włodarzach ekipy z Bostonu i jeśli będzie dostępny z #21 lub #22, to C’s prawdopodobnie zdecydują się na jego wybór.

 • Zawodnikiem, który z kolei pnie się w górę Draftu jest Dion Waiters z uczelni Syracuse. Początkowo przymierzany do wyboru w drugiej rundzie, Waiters prawdopodobnie znajdzie nowego pracodawcę już w Top8 Draftu, a niektóre źródła mówią nawet, że zainteresowani są nim Cleveland Cavaliers, którzy jak już wcześniej wspominałem wybierają z numerem 4.

 • Rockets wciąż nie rezygnują ze starań o Dwighta Howarda. Posiadając już trzy picki w pierwszej rundzie Draftu (#12, #16 i #18), Rakiety mają zamiar teraz wejść do Top10 tegorocznego naboru, a chcą to osiągnąć za pomocą wymiany z Toronto Raptors, dokąd w zamian za 8 wybór w drafcie miałby pójść Kyle Lowry i któryś z wymienionych wcześniej przeze mnie picków.

 • W górę draftu z chęcią powędrowaliby także Denver Nuggets, którzy według źródeł oferują Wilsona Chandlerai #20 pick, w zamian za wybór numer siedem od Golden State Warriors. Biorąc jednak pod uwagę to, jak silny jest tegoroczny nabór i fakt, że w pierwszej dziesiątce można znaleźć naprawdę świetnych zawodników, nie wydaje mi się, aby Wojownicy zgodzili się na podobną wymianę

 • Jamal Crawford został wolnym agentem i po bardzo rozczarowującym sezonie w Portland, JC będzie szukał nowego pracodawcy. Wiele mówi się o tym, że jego pozyskaniem zainteresowane są kluby z Indiany, Minnesoty, a także Atlanty, gdzie Crawford spędził prawdopodobnie najlepsze lata swojej kariery. Ekipa, która będzie chciała skorzystać z jego usług będzie musiała jednak zagwarantować mu długoletnią umowę, gdyż jak mówi sam zainteresowany: “The last two years I’ve essentially played on one-year contracts and I can’t do that to my family anymore. I want a multi-year deal”

 • Wolnym agentem zostanie także prawdopodobnie Lamar Odom, który z chęcią zapomniałby o swoim poprzednim sezonie spędzonym w Dallas. Wiele mówi się o tym, że zainteresowani pozyskaniem byłego najlepszego rezerwowego ligi są Los Angeles Clippers, którzy niegdyś wybrali Odoma z #4 w Drafcie NBA.

 • Inna drużyna z LA – Lakers szuka z kolei sposobu, aby wymienić Pau Gasola. Hiszpan według najnowszych plotek miałby trafić do Atlanty Hawks w zamian za Josha Smitha, któremu w przyszłym roku kończy się kontrakt i najprawdopodobniej nie chciałby przedłużyć go z drużyną ze stanu Georgia.

 • Najnowsze wieści sugerują również wymianę na linii Lakers-Grizzlies. W zamian za Pau Gasola, Memphis mieliby wysłać do Los AngelesZacha Randolpha, po to, aby stworzyć pierwszy w historii NBA braterski duet pod koszem. Biorąc jednak pod uwagę to, ile zrobił w ciągu kilku lat dla klubu z Memphis popularny Z-Bo, wymiana ta wydaje mi się bardzo mało prawdopodobna.

Jak widać, pomimo że sezon się skończył to o nudzie w NBA nie może być mowy. Niemal wszystkie kluby szukają różnych sposobów, aby w nadchodzących rozgrywkach wzmocnić swój skład i przeszkodzić ekipie Miami Heat w obronie tytułu mistrzowskiego.

Kopiuj link do schowka