Popovich spotka się z LeBronem

10/06/2018
fot. Kin Man Hui/San Antonio Express-News

LeBron James, jak powszechnie wiadomo stoi przed ważną decyzją tego lata dotyczącą swej najbliższej przyszłości. W związku z tym spotka się z przedstawicielami drużyn, które go zainteresują. Jedną z nich mogą się okazać San Antonio Spurs.

Jak bowiem informuje Marc Stein, trener Ostróg, Gregg Popovich zamierza doprowadzić do spotkania z LeBronem Jamesem i ukazać mu wszelkie zalety życia w południowym Teksasie. Wszystko w celu przekonania go do gry w San Antonio.

Jak dotąd Spurs nie byli brani pod uwagę, jako poważni kandydaci do pozyskania LBJ. Wynika to głównie z powodu ich niewielkiej elastyczności finansowej. Ostrogi mają zapełnione 78 milionów dolarów w gwarantowanych kontraktach na przyszły sezon. Jest to optymistyczna wersja, która zakłada, że zarówno Danny Green i Rudy Gay nie wykorzystają swoich opcji w umowie. Zatem finansowo, Spurs nie mają argumentów, chyba, że odejdzie któraś z wielkich gwiazd drużyny.

Sportowo natomiast LeBron ma wszelkie powody, aby wybrać Ostrogi. Mógłby grać pod wybitnym trenerem, w znakomitym systemie z doświadczonymi i dobrymi zawodnikami. Jeśli w SAS udałoby się zatrzymać Kawhi Leonarda w składzie i dodać Jamesa, Warriors z pewnością byliby zagrożeni. Pytanie brzmi, czy taka opcja w ogóle jest realna i czy przyjście LeBrona nie oznaczałoby pożegnania z Leonardem. Tak naprawdę niezależnie od tego, kto uzupełniłby skład SAS wizja Jamesa grającego pod Popem jest niezwykle interesująca.

Kopiuj link do schowka