Popovich rozważa koniec kariery?!

13/06/2018
NBA: Playoffs-Oklahoma City Thunder at San Antonio Spurs

Każda piękna historia musi mieć kiedyś koniec. Jedna z tych najpiękniejszych w historii NBA właśnie może być na ostatniej prostej. Według najnowszych doniesień, Gregg Popovich może być bliski zakończenia kariery w najlepszej lidze świata.

Niestety dla kibiców Spurs i w ogóle koszykówki, w tej informacji zapewne jest dużo prawdy. Donosi bowiem o tym Adrian Wojnarowski z ESPN. Jak poinformował Woj w swoim najnowszym artykule, istnieje duża szansa, że nadchodzący sezon będzie ostatnim w karierze wielkiego trenera:

Sponsor serwisu

“Odkąd Spurs wygrali swój piąty tytuł w 2014 roku, Buford musi być stale przygotowany na to, że Popovich, który ma już 69 lat, popracuje ostatni sezon i przejdzie na emeryturę.”

“Bardzo niewielu ludzi w otoczeniu Popovicha spodziewa się tego, żeby trenował on Spurs po Igrzyskach Olimpijskich 2020. Trzeba również pamiętać, że zawsze istnieje możliwość, że Gregg spędzi sezon 2019-20 podróżując po świecie i oglądając NBA, żeby przygotować się do swoich obowiązków na stanowisku trenera kadry.”

Popovich jest trenerem amerykańskiej reprezentacji narodowej od zeszłego roku i poprowadzi ją na pewno na Mistrzostwach Świata 2019 w Chinach i na IO 2020 w Tokio. Nie ma żadnej pewności, czy przedłuży kontrakt z kadrą USA.

Dla San Antonio Spurs byłaby to wielka strata, lecz zespół ten od lat jest znakomicie prowadzony, dlatego też z pewnością są przygotowani na taką decyzję Popa. Po nim drużynę powinien przejąć Ettore Messina. Mimo wszystko jednak trudno będzie zastąpić taką osobowość i geniusz taktyczny. Dlatego też cieszmy się obecnością Gregga. Nie wiemy bowiem jak długo jeszcze będzie nas zachwycał zarówno swoimi pomysłami na boisku, jak i wywiadami poza nim:

Kopiuj link do schowka