Plotkarski bazar – odc. 98

23/09/2013
Tony Parker

fot. Flickr

Poznaliśmy najlepszych graczy Eurobasketu, wiemy kto uzupełni kadry Wizards, Lakers i Knicks, a także kto dołączy do sporej kolonii Amerykanów w lidze chińskiej.

Pierwsza piątka Eurobasketu prawie cała z NBA

Tony Parker Goran Dragic Bojan Bogdanovic Linas Kleiza i Marc Gasol zostali wybrani do pierwszej piątki mistrzostw Europy w Słowenii Parker zdobył nagrodę MVP i został królem strzelców imprezy ze średnią 19.0 punktu na mecz, notował przy tym 2.1 zbiórki i 3.3 asysty na mecz. Dragic zapewnił kadrze Słowenii udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata notując 15.8 punktu, 3.5 zbiórki i 4.5 asysty. Bojan Bogdanovic, do którego prawa mają Brooklyn Nets zdobywał 17.4 punktu i 4.1 zbiórki dla Chorwacji, Kleiza z kolei zagrał na swoim poziomie dopiero w finale. Jego średnie z całego turnieju to 11.4 punktu i 5.0 zbiórki na mecz. Gasol był najlepszym podkoszowym mistrzostw. Poprowadził Hiszpanię do brązowego medalu, samemu notując 13.9 punktu, 7.8 zbiórki i 2.2 asysty na mecz.

Parker może opuścić przyszłoroczne mistrzostwa świata

MVP tegorocznego Eurobasketu, Tony Parker prawdopodobnie zrezygnuje z mistrzostw świata zaplanowanych na 2014 rok w Hiszpanii. Taką informację podał jego ojciec w rozmowie z jednym z francuskich dzienników. Parker będzie chciał odpocząć, żeby wziąć udział w kolejnym Eurobaskecie 2015, będącym eliminacjami do igrzysk w Rio de Janeiro. To ma być dla niego docelowa impreza.

[reklama]

Wolves szukają kolejnego rozgrywającego

Flip Saunders nie przestaje działać na rynku transferowym Chce mieć solidnych zmienników dla Rickyego Rubio i zastanawia się nad podpisaniem umowy na razie tylko na okres przygotowawczy z A.J. Pricem Ten zawodnik rozegrał ostatni sezon w barwach Wizards i mimo słabych wyników drużyny pokazał się z niezłej strony. W przeliczeniu na 36 minut gry notował średnio 12.4 punktu, 5.8 asysty i tylko 1.8 straty na mecz.

Exodusu do Chin ciąg dalszy

Kolejni zawodnicy z przeszłością w NBA wyjeżdżają do Chin. Kolejni trzej, którzy zasilą azjatycką ligę to Josh Selby Jonny Flynn i Dominique Jones Selby ostatni sezon spędził na grze w NBDL, przeplatając ją 10 epizodami w barwach Memphis Grizzlies Jones grywał ogony w barwach Mavericks, średnio tylko po 11.7 minuty na mecz, co i tak było jego najlepszym wynikiem w trzyletniej grze w NBA. Z kolei Flynn, 6 numer draftu 2009, spędził ostatnie dwa sezony w lidze australijskiej. W barwach Melbourne Tigers notował 17.4 punktu i 5.9 asysty na mecz.

[reklama]

Lakers uzupełniają kadrę

Nowym zawodnik Los Angeles Lakers został Ryan Kelly. Wybrany z 48 numerem tegorocznego draftu zawodnik podpisał roczny, niegwarantowany kontrakt. Jego przydatność do zespołu może być duża, jako że jest w stanie grać jako silny skrzydłowy i do tego dobrze rzuca za 3 punkty. Trafiał 42.2% trójek w ostatnim sezonie gry dla Duke, a właśnie takich graczy szuka do swojej drużyny Mike DAntoni.

Childress powalczy o miejsce w Waszyngtonie

Josh Childress, po tym jak został zwolniony w połowie sezonu przez Brooklyn Nets, nie mógł sobie znaleźć nowego pracodawcy. Powalczy o nowy kontrakt w Wizards, którzy zaprosili go na obóz przygotowawczy. Childress po powrocie z Europy notował stały regres w swojej grze. W pierwszym sezonie w barwach Suns zdobywał średnio 5.0 punktu i notował 2.9 zbiórki na mecz, w kolejnym już tylko 2.9 punktu i 2.8 zbiórki, by w ostatnim dla Nets odpowiednio 1.0 punktu i 1.1 zbiórki. Były to najgorsze wyniki w jego karierze

Powell dołącza do kadry Knicks

New York Knicks zaciekle poszukują do swojego składu podkoszowych. Kilka dni temu obserwowali aż czterech zawodników i wybrali z nich Josha Powella. Podpisał on z klubem na razie umowę tylko na obóz przygotowawczy. Będzie to dla niego szansa powrotu do NBA. Ostatni raz grał w sezonie 2010/11 w barwach Atlanta Hawks. Ostatni sezon spędził w Grecji, w barwach Olympiakosu Pireus. W 51 rozegranych meczach notował średnio 6.5 punktu, 3.6 zbiórki podczas 14.4 minuty gry

Kopiuj link do schowka