Plotkarski bazar – odc. 97

20/09/2013
Deron Williams

fot. Flickr

Deron Williams lekko kontuzjowany, ale ma być w gronie kandydatów do tytułu MVP. Golden State Warriors poszerzyli sztab szkoleniowy, a Orlando Magic i Atlanta Hawks kadrę zawodniczą.

Hunter dołącza do Wojowników

Niezbyt długo Lindsey Hunter popracował jako główny szkoleniowiec w NBA Po zaledwie pół sezonu w Phoenix Suns został zastąpiony przez Jeffa Hornacka Teraz znalazł sobie nową pracę, w Golden State Warriors, jako członek sztabu Marka Jacksona Hunter rozpoczął poprzedni sezon jako trener odpowiedzialny w Suns za indywidualne szkolenie zawodników. Prawdopodobnie podobną rolę otrzyma w Warriors.

Magic poszerzają skład na obóz przygotowawczy

Jak poinformował Brian Schmitz z Orlando Sentinel, do kadry na obóz przygotowawczy Orlando Magic dołączy 5 zawodników. Będą to Solomon Jones (ostatni sezon w Knicks 2 mecze) Micheal Eric (53 mecze w NBDL), Manny Harris (39 meczów w lidze ukraińskiej) Kris Joseph (4 mecze w Nets, 6 meczów w Celtics) i Romero Osby, który nie został wybrany w drafcie

[reklama]

Johnson z Kings do Hawks

James Johnson który ostatni sezon rozegrał w barwach Sacramento Kings, podpisał kontrakt z Atlanta Hawks na najbliższe rozgrywki. Umowa jest prawdopodobnie tylko w części gwarantowana. Johnson ma za sobą 4 sezony w NBA, w najlepszym z nich 2011/12 notował średnio 9.1 punktu, 4.7 zbiórki, 1.1 przechwytu i 1.4 bloku na mecz w barwach Toronto Raptors.

Bradley może opuścić pierwsze treningi

Kolejnym zawodnikiem po Rajonie Rondo który może opuścić początek przygotowań do nowego sezonu w barwach Celtics jest Avery Bradley Spowodowane jest to śmiercią jego matki, która zmarła 10 września. Od tego czasu Avery nie trenuje, a Danny Ainge w rozmowie z CSNNE.com powiedział że nie wie kiedy rozpocznie zajęcia. Spytany czy zawodnik zdąży na start obozu przygotowawczego, odpowiedział, że nie wiadomo.

D-Will lekko kontuzjowany

Niegroźnej kontuzji doznał Deron Williams Rozgrywający Brooklyn Nets skręcił kostkę i przez najbliższe kilka dni będzie musiał chodzić w bucie ochronnym. Do urazu doszło podczas indywidualnych treningów zawodnika w Utah. Nie powinno to jednak zagrozić w przygotowaniach do sezonu, które Nets zaczynają 1 października. Nowy trener Nets, Jason Kidd wypowiedział się na temat Williamsa, twierdząc, że w obecnym sezonie będzie grał tak dobrze, że poważnie trzeba go będzie brać pod uwagę w walce o tytuł MVP

Kopiuj link do schowka