Plotkarski bazar – odc. 9

14/11/2012
Marcus Camby /

Marcus Camby /fot. Flickr

W czym Marcus Camby zrówna się z Juliusem Ervingiem, ile odpocznie Chase Budinger, a kto zasili coraz większą kolonię amerykańską w Chinach? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w środowym bazarze.

Wyróżnienie dla Marcusa Camby

19 stycznia 2013 uniwersytet Massachussetts wycofa koszulkę z numerem Marcusa Camby. Dołączy do grona czterech zawodników, których koszulki tez zostały wycofane z użycia, między innymi Juliusa Ervinga. W trakcie trzech lat spędzonych na uczelni, Camby został liderem wszech czasów pod względem bloków (336), a także jest rekordzistą w liczbie czap w jednym sezonie (128). W sezonie 1996 poprowadził UMass do Final Four NCAA.

3 miesiące Budingera

Same złe wieści docierają z obozu Minnesota Timberwolves. Chase Budinger poddał się we wtorek operacji kolana, która wykluczy go z gry na co najmniej 3 miesiące. Kontuzji doznał w sobotnim meczu przeciwko Chicago Bulls. W 6 rozegranych meczach zdobywał średnio 11.8 punktu i 3.5 zbiórki na mecz.

[reklama]

Bobcats i Hornets się wymienili

Pomiędzy Charlotte Bobcats i New Orleans Hornets doszło do małej wymiany. W jej ramach Bobcats pozyskali Hakima Warricka, oddając w zamian Matta Carrolla. Pod względem finansowym niewiele to zmieni w obu drużynach. wygranym tej zamiany wydają się być Charlotte, bo mają kolejnego niezłego podkoszowego, który będzie umiał sam kreować zdobywanie punktów. Pozbyli się jednocześnie zawodnika, który w tym sezonie nie zagrał ani razu, a na jego pozycji była duża konkurencja.

Gaines za Wielki Mur

Sundiata Gaines jest kolejnym po Arenasie, McGradym i Mbendze zawodniku, który w ostatnim czasie zdecydował się na przeprowadzkę do Chin. Sundiata, który w swojej karierze grał choćby w lidze gruzińskiej, podpisał umowę z Fujian Guangzhou Bank. Dołączy w niej do Stephena Grahama, który jeszcze w sezonie 2010/11 grał w New Jersey Nets.


web survey

Piotr Zarychta @ Twitter

Kopiuj link do schowka