Plotkarski bazar – odc. 81

13/04/2013
Kobe Bryant

Kobe Bryant / fot. Flickr

Dzisiejszy bazar, podobnie jak z resztą cały koszykarski świat, zdominowała kontuzja Kobego Bryanta. Poniżej przedstawiamy wam najnowszą porcję plotek dotyczącą statusu jego zdrowia, a także położenia w jakim się znalazł. Obowiązek nie tylko dla fanów Jeziorowców.

To już oficjalne:

Sponsor serwisu

A mimo to uśmiech go nie opuszcza…

Amnestia?

Jak widzicie zaczynamy z grubej rury. W następnym sezonie Kobe wejdzie w ostatni rok swojego kontraktu, dzięki któremu poprawi kondycję swojego portfela o ponad 30 milionów dolarów (całkiem niezła sumka). Jako że pesymistyczne prognozy zapowiadają, że Black Mamby możemy nie zobaczyć na parkiecie nawet przez najbliższe 12 miesięcy (więcej przeczytacie o tym poniżej), władzom Jeziorowców musi przejść przez głowę myśl o użyciu na nim amnestii. Wówczas owe 30 milionów dolarów będzie można zainwestować w zawodnika pokroju LeBrona Jamesa, a Kobego za nieco mniejsze pieniądze podpisać w sezonie 2014/15. Prawda, że proste? Na razie Mitch Kupchak do niczego się jednak nie przyznaje:

A co na to lekarze?

Kontuzja Kobego niemal od razu wywołała ogromny wzrost popularności wśród amerykańskich ortopedów. Jeden z nich, Ken Huh, na łamachSporting News powiedział, że według najlepszego scenariusza lider Lakers może być gotowy do gry po 6 miesiącach rehabilitacji. Niestety, w wieku prawie 35 lat, o najlepsze scenariusze trudno i już nieco bardziej realistyczna wersja dramatu Bryanta zakłada jego co najmniej 9-miesięczną nieobecność:

“NBA doctor on Kobe return from Achilles tear: “At 24 (yrs old), I’d say 8 months would be highly optimistic. At 34 … man, I don’t know.” -Twitter @SamAmicoFSO 13 kwietnia 2013

Co dalej?

Samo wyleczenie urazu nie oznacza, że Kobe wróci do swojej normalnej dyspozycji. Wręcz przeciwnie. Ze świecą szukać kogoś, kto w ogóle dopuszczałby myśl, że za kilka miesięcy Black Mamba znowu będzie zachwycał nas tak samo jak miało to miejsce w tym sezonie. Jak wspominałem powyżej, jego wiek nie pozwala już bowiem na 100% rehabilitację.

To nie kwestia minut.

Od razu po kontuzji w sieci pojawiły się informacje o tym, że uraz Kobego był spowodowany jego nadmiernym wykorzystywaniem przez Mike’a D’Antoniego. Lekarze starają się tę tezę obalić, a jako że znają się na swojej pracy dość dobrze, powinniśmy się z nimi zgodzić:

Grover: “This is not Kobe’s fault, because he pushed himself. This is not coaches’ fault. An Achilles just happens.” -Twitter @ramonashelburne 13 kwietnia 2013

Co na to Kobe?

Prosto z facebooka gwiazdora Jeziorowców. Nic dodać, nic ująć:

This is such BS! All the training and sacrifice just flew out the window with one step that I’ve done millions of times! The frustration is unbearable. The anger is rage. Why the hell did this happen ?!? Makes no damn sense. Now I’m supposed to come back from this and be the same player Or better at 35?!? How in the world am I supposed to do that??
I have NO CLUE. Do I have the consistent will toovercome this thing? Maybe I should break out the rocking chair and reminisce on the career that
was. Maybe this is how my book
ends. Maybe Father Time has defeated me…Then again maybe not! It’s 3:30am, my foot feels like dead weight, my head is spinning from the pain meds and I’m wide awake. Forgive my Venting but what’s the purpose of social media if I won’t bring it to you Real No Image?? Feels good to vent, let it out. To feel as if THIS is the WORST thing EVER! Because After ALL the venting, a real perspective sets in. There are far greater issues/challenges in the world then a torn achilles. Stop feeling sorry for yourself, find the silver lining and get to work with the same belief, same drive and same conviction as ever.
One day, the beginning of a new career journey will commence. Today is NOT that day.
“If you see me in a fight with a bear, prey for the bear”. Ive always loved that quote. Thats “mamba mentality” we don’t quit, we don’t cower, we don’t run. We endure and conquer.
I know it’s a long post but I’m Facebook Venting LOL. Maybe now I can actually get some sleep and be excited for surgery tomorrow. First step of a new challenge.
Guess I will be Coach Vino the rest of this season. I have faith in my teammates. They will come thru.
Thank you for all your prayers and support. Much Love Always.
Mamba Out

Z innej beczki:

San Antonio Spurs nieoczekiwanie zwolnili ze składu Stephena Jacksona. Powody nie są do końca znane, ale możemy domyślać się, że chodziło o problemy z dyscypliną 35-latka.

– Markowi Cubanowi tak spodobała się tegoroczna gra Vince’a Cartera, że chce podpisać z nim kolejny kilkuletni kontrakt.

– Monta Ellis prawdopodobnie nie skorzysta z opcji gracza w swoim kontrakcie i za kilka tygodni stanie się niezastrzeżonym wolnym agentem.

– Jermaine O’Neal zapowiedział, że nie zamierza jeszcze kończyć swojej kariery i chce zostać w lidze przez jeszcze co najmniej jeden sezon.

– Trey Burke z uczelni Michigan oficjalnie zgłosił się do Draftu 2013.

Josh Akognon zostanie w Dallas na trzy pozostałe spotkania sezonu.

Kopiuj link do schowka