Plotkarski bazar – odc. 8

13/11/2012
Royce White i Donatas Motiejunas

Royce White i Donatas Motiejunas /fot. Flickr

We wtorkowym wydaniu bazaru dowiecie się jak przebiega rehabilitacja Nene i Dirka Nowitzkiego, a także jaka przyszłość czeka Donatasa Motiejunasa.

Motiejunas w lidze filialnej

Sponsor serwisu

Amerykański sen Donatasa Motiejunasa na razie się nie spełnia. Litwin po niezłej lidze letniej i preseason, nie był w stanie wywalczyć sobie miejsca w składzie podczas sezonu zasadniczego. Zagrał tylko 1 mecz, przez 5 minut, rzucając 3 punkty. W najbliższym czasie i na to nie ma co liczyć. Razem ze Scottem Machado i Royce’em Whitem został wysłany do Rio Grande Valley Vipers, drużyny filialnej Rockets, grającej w NBDL. W nowych barwach może zadebiutować 23 listopada.

3 tygodnie Nene

Washington Wizards przegrali pierwsze 5 spotkań w sezonie i na poprawę się nie zanosi w najbliższym czasie. Ich podstawowy środkowy, Nene Hilario, nie zagra jeszcze przez co najmniej 3 tygodnie. Tyle ma bowiem potrwać rehabilitacja, według Washington Post. Nie wiadomo jednak czy po tych trzech tygodniach Nene będzie mógł wznowić treningi, czy wybiec od razu na boisko podczas meczu.

[reklama]

Dirk się spóźnia

Największa gwiazda Dallas Mavericks, Dirk Nowitzki jest wyłączony z gry po artroskopii kolana. Zabieg przeszedł 19 października, a standardowo po nim odpoczywa się około 6 tygodni. Jak powiedział sam zawodnik, powrót do zdrowia będzie dłuższy: To moja pierwsza kontuzja kolana w karierze i niestety powrót do pełnej sprawności zajmuje dłużej niż się spodziewałem. Muszę być cierpliwy. Jego obecna aktywność fizyczna polega tylko na chodzeniu w basenie i jeżdżeniu na rowerze stacjonarnym. Miejmy nadzieję, że gdy wróci na boisko, nie będzie miał podobnych kształtów do Lamara Odoma.

Piotr Zarychta @ Twitter

Kopiuj link do schowka