Płaczek Nelson

23/01/2012
<a href="https://zkrainynba.com/nba/news/placzek-nelson/attachment/05nelson00" rel="attachment wp-att-12720"><img class="aligncenter size-full wp-image-12720" title="05Nelson00" src="https://zkrainynba.com/wp-content/uploads/2012/01/05Nelson00.jpg" alt="" width="446" height="200" /></a><a href="http://www.basketball-reference.com/players/n/nelsoja01.html" target="_blank">Jameer Nelson</a> jest jedynym graczem Magic, który gra poniżej oczekiwań. Znalazł jednak przyczynę takiego stanu rzeczy. Jest nią... <a href="http://www.basketball-reference.com/players/h/howardw01.html" target="_blank">Dwight Howard</a>.<!--more-->Nelson w tym sezonie zdobywa najmniej punktów (8.9 na mecz) od sezonu debiutanckiego. Przy tym notuje najgorsze skuteczności w całej karierze - 40% z gry i 31% za trzy. Pomimo tak słabej gry rozgrywającego, Magic notują przyzwoity bilans 11-4, głównie dzięki graczom drugiego planu, jak choćby <a href="http://www.basketball-reference.com/players/a/anderry01.html" target="_blank">Ryan Anderson</a>.W wywiadzie dla Orlando Sentinel Jameer powiedział, że wypowiedź Howarda o chęci gry z rozgrywającymi pokroju <a href="http://www.basketball-reference.com/players/p/paulch01.html" target="_blank">Chrisa Paula</a> czy <a href="http://www.basketball-reference.com/players/w/willide01.html" target="_blank">Derona Williamsa</a>, spowodowała spadek jego formy. Nie mówi, że jest to jedyny powód gorszej dyspozycji, ale jeden z wielu.Nelson nie mógł gorzej rozegrać tej sytuacji. Pokazał w ten sposób, że nie jest pewny swoich umiejętności, a to pierwszy krok do bycia słabszym graczem. Zreflektował się po chwili i powiedział, że jest w Orlando, żeby grać i nie martwić się o to, co inni mówią, ale niesmak pozostał.Howard powiedział przed sezonem, że zostanie w Orlando jeśli będzie miał wokół siebie silną drużynę. Na pewno odnosiło się to do Nelsona, który zawiódł w ubiegłorocznych playoffs. Tylko od niego zależy czy sprawi, że jego kumpel pozostanie na Florydzie. Pierwszy krok zrobił w meczu z Lakers, który był jego najlepszym występem w sezonie.

Jameer Nelson jest jedynym graczem Magic, który gra poniżej oczekiwań. Znalazł jednak przyczynę takiego stanu rzeczy. Jest nią… Dwight Howard.

Sponsor serwisu

Nelson w tym sezonie zdobywa najmniej punktów (8.9 na mecz) od sezonu debiutanckiego. Przy tym notuje najgorsze skuteczności w całej karierze – 40% z gry i 31% za trzy. Pomimo tak słabej gry rozgrywającego, Magic notują przyzwoity bilans 11-4, głównie dzięki graczom drugiego planu, jak choćby Ryan Anderson.

W wywiadzie dla Orlando Sentinel Jameer powiedział, że wypowiedź Howarda o chęci gry z rozgrywającymi pokroju Chrisa Paula czy Derona Williamsa, spowodowała spadek jego formy. Nie mówi, że jest to jedyny powód gorszej dyspozycji, ale jeden z wielu.

Nelson nie mógł gorzej rozegrać tej sytuacji. Pokazał w ten sposób, że nie jest pewny swoich umiejętności, a to pierwszy krok do bycia słabszym graczem. Zreflektował się po chwili i powiedział, że jest w Orlando, żeby grać i nie martwić się o to, co inni mówią, ale niesmak pozostał.

Howard powiedział przed sezonem, że zostanie w Orlando jeśli będzie miał wokół siebie silną drużynę. Na pewno odnosiło się to do Nelsona, który zawiódł w ubiegłorocznych playoffs. Tylko od niego zależy czy sprawi, że jego kumpel pozostanie na Florydzie. Pierwszy krok zrobił w meczu z Lakers, który był jego najlepszym występem w sezonie.

Kopiuj link do schowka