Pistons prowadzą rozmowy z Jasonem Kiddem

03/06/2018
Jason Kidd

Po niedawnym rozstaniu ze Stanem Van Gundym, Detroit Pistons nadal poszukują nowej osoby na stanowisko głównego trenera drużyny. Jak donosi Jordan Schultz z Yahoo.com, na celowniku Tłoków właśnie pojawił się Jason Kidd.

Kidd był już w kręgu zainteresowania Phoenix Suns, ci jednak zdecydowali się postawić na Igora Kokoskova, pracującego wcześniej w roli asystenta m.in. w Cleveland Cavaliers, Utah Jazz i właśnie Pistons, z którymi w 2004 roku zdobył tytuł mistrzowski.

Sponsor serwisu

Jason Kidd został bezrobotnym po tym jak w styczniu zwolnili go Milwaukee Bucks. Pomimo posiadania w składzie takich zawodników jak Giannis Antetokounmpo czy Khris Middleton, nie był on w stanie wyprowadzić zespołu ponad magiczną barierę .500. W ciągu trzech i pół roku pracy w organizacji dwukrotnie doprowadził ją do Playoffs (tam przygoda kończyła się w I rundzie) i bilansu 139-152.

Nie tylko były wybitny rozgrywający New Jersey Nets i Dallas Mavericks prowadzi rozmowy z Pistons. Są oni również zainteresowani Juwanem Howardem (obecnie Miami Heat), Kenny’m Smithem (TNT) czy nawet Dwanem Casey’em. Z tym ostatnim zresztą już były nawet prowadzone rozmowy . Niedawno zwolniony przez Raptors trener może być jednak zbyt grubą rybą do złowienia. W tej chwili chyba każdy klub w NBA pozostający bez głównego trenera będzie chciała go zakontraktować. Pozostaje pytanie: Kto da więcej?

Kopiuj link do schowka