Pierce: Tatum to przyszła supergwiazda NBA

17/05/2018
fot. Mark J. Rebilas/USA TODAY Sports

Jayson Tatum po bardzo dobrym sezonie regularnym, w playoffs wzniósł swoją grę na jeszcze wyższy poziom. To cecha, która charakteryzuje najlepszych zawodników. Paul Pierce, legenda Boston Celtics uważa, że już wkrótce rookie dołączy do tego grona.

Pierce jest pod wielkim wrażeniem gry Tatuma. W ostatnim czasie amerykańskie media zaczęły porównywać grę debiutanta do tej, którą prezentował niegdyś The Truth. Paul nie ma nic przeciwko temu:

“Widzę podobieństwa, zdecydowanie. Sposób w jaki kreuje sobie przestrzeń, jak dostaje się pod kosz. Jest dobrym strzelcem, potrafi trafić nad każdym. Jest też mądry, potrafi używać swojego ciała, chociażby odpychając obrońcę ramieniem, żeby oddać rzut. Gra bardzo sprytnie i w tym chyba najbardziej przypomina mnie.”

Pierce dostrzega też pewne obszary, w których Tatum jest lepszy:

“Nie byłem najbardziej atletycznym graczem. Tatum jest znacznie lepszym atletą. Może używać obu rąk. Kiedy stanie się silniejszy w przyszłości, lepiej uważajcie. Jest dojrzały ponad swój wiek, zostanie supergwiazdą. Takiego gościa jak on możecie do mnie porównywać kiedy tylko chcecie.”

Oczywiście na korzyść Tatuma gra jeszcze wiek. Jayson skończył niedawno zaledwie 20 lat. Pierce pojawił się w lidze mając 21 lat i przez pierwsze 3 sezony pozostawał poza playoffami. Tymczasem młody skrzydłowy Celtics może zagrać w Finałach już w pierwszym sezonie, będąc dodatkowo jednym z liderów drużyny.

Tatum faktycznie może przypominać odrobinę młodego Pierce’a, lecz warunki fizyczne i atletyzm sprawią, że z wiekiem styl Jaysona będzie coraz bardziej odmienny. W jednym Tatum jednak już upodabnia się do Paula – nie pęka w ważnych meczach, a wręcz przeciwnie, wynosi swoją grę na wyższy poziom.

Kopiuj link do schowka