Pierce: Gracze Celtics muszą się poświęcić

15/08/2018
Paul Pierce

Boston Celtics są jednym z faworytow do zdobycia tytułu w nadchodzącym sezonie. Jeśli jednak chcą zdobyć mistrzowskie pierścienie muszą być gotowi na wielkie poświęcenia.

Tak twierdzi legenda Boston Celtics, Paul Pierce:

“Kiedy masz taką ilość talentu, musisz się nauczyć poświęcenia. Nie wszyscy osiągną indywidualnie to, co chcieli, ale jedynym co powinno się liczyć, to ostateczne zwycięstwo drużyny.”

The Truth sam ma w tym niemałe doświadczenie. Skrzydłowy Celtics przez lata był najlepszym zawodnikiem i strzelcem zespołu, absolutnym liderem. W sezonie 2006-07 zdobywał średnio 25 pkt w meczu.

Następnie do Bostonu przybył Ray Allen i Kevin Garnett i Pierce w następnych rozgrywkach notował jedynie 19,6 pkt w meczu. Wciąż był najlepszym strzelcem, lecz jego rola się zmieniła, a dokonania indywidualne zeszły na dalszy plan. Dzięki temu pod kopułą bostońskiej hali zawieszono kolejny banner.

“Musisz wiele poświęcić, jeśli naprawdę twoim celem jest zdobycie mistrzostwa. Celtics wygrają wiele spotkań, ale dopiero kiedy się prawdziwie poświęcą, będą w stanie wygrać tytuł. Wiadomo, że zawodnicy będą lepsi, niż to będzie widać w statystykach, bo talentu w tej drużynie jest pod dostatkiem.”

Wiele osób jest spokojna o Boston, głównie z powodu ich młodego trzonu. Dzięki temu, Celtowie nie stoją pod ogromną presją czasu, a ich okienko do zdobycia mistrzostwa ma być otwarte jeszcze przez długi czas. Pierce jednak jest zdania, że nie ma na co czekać:

“Mają talent, mają odpowiedniego trenera, czego jeszcze im potrzeba? Byli w finałach konferencji dwa lata z rzędu. Następnym krokiem jest wejście do Finałów i zdobycie mistrzostwa. Kto wie, co się wydarzy za rok, jakie będą transfery, kto dozna kontuzji? Ich czas jest teraz.”

Skoro mowa o przyszłości, kontuzjach i ewentualnych transferach, musiał pojawić się temat Kyriego Irvinga. Pierce jest jednak spokojny o sytuację rozgrywającego:

“Kyrie uwielbia rywalizować. Wygrał już jeden tytuł i wie, że jeśli wygra z Bostonem dostanie każdy kontrakt jaki zechce. To nadzwyczajny talent. On wie, że wygrywanie poprawia każdą sytuację.”

Czy tym razem Paul również okaże się motherfucking Truth? Fani Celtics z pewnością nie mają nic przeciwko

Kopiuj link do schowka