Philadelphia 76ers pozyskuje kontrakt Wilsona Chandlera

04/07/2018
Wilson Chandler

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Wilsona Chandler został przehandlowany z Denver Nuggets do Philadelphia 76ers.

Sixers otrzymają w tej wymianie także drugorundowy pick w 2021 roku, oraz prawo do zamiany drugorundowego picku w 2022 roku. Co otrzymali w zamian Nuggets? Cóż… Właściwie to nic. Klub z Denver nie wykonał tego ruchu, żeby otrzymać coś w zamian, tylko żeby zaoszczędzić pieniądze. Chandler skorzystał z opcji gracza na sezon 2018/19 o wysokości prawie 13 milionów dolarów. Pozbywając się tej umowy Nuggets zeszli poniżej progu salary cap i zaoszczędzili łącznie 50 milionów dolarów, unikając podatku od luksusu.

Sponsor serwisu

Sixers z kolei miejsce w salary cap mają i przejęcie schodzącego kontraktu nie jest dla nich wcale tak bolesne – zwłaszcza, że dostają przy okazji dwa picki w drafcie, a z samego Wilsona Chandlera może być jeszcze pożytek. W obecnych ligowych realiach skrzydłowych nigdy za dużo.

Oczywiście problemem jest zdrowie Chandlera – zawsze opuści on trochę spotkań, a w tych w których gra, z roku na rok prezentuje się trochę słabiej. W ubiegłym sezonie notował średnio 10 punktów, 5,4 zbiórki i 2,2 asysty. “Notował średnio”, bo są to statystyki bardzo średnie, zważywszy na ponad 30 minut spędzanych co mecz na parkiecie. Kto wie, być może transfer do Sixers to szansa na to, by Chandler odbudował swoją karierę. W końcu ma dopiero 31 lat.

 

Kopiuj link do schowka