Paul Pierce zapowiada transfer Anthony’ego Davisa

14/09/2018
Anthony Davis Pelicans fot. Scott Threlkeld/AP photo

Anthony Davis ma za sobą najlepszy sezon w karierze, zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Są jednak tacy, którzy wróżą mu rychłe odejście z Nowego Orleanu.

Do takich osób należy Paul Pierce. The Truth jest zdania, że Davis nie dokończy nadchodzącego sezonu w barwach Pelicans, jeśli nie będą oni seryjnie wygrywać:

Sponsor serwisu

“Jeśli rzeczy nie będą się miały najlepiej w Nowym Orleanie w tym roku i będą się kręcić wokół 50% zwycięstw, albo nie będą wyglądać jak pewny kandydat do playoffs, Boston lub Lakers spróbują go pozyskać. Gwarantuję wam to. Do końca roku odejdzie z Pelikanów.”

“Jeśli nie będą grali dobrze, nie wytrwa w Nowym Orleanie do Weekendu Gwiazd.”

Bardzo odważna deklaracja. I choć sam jestem równie pewien, że Davis nowego kontraktu z Pelikanami nie podpisze i w końcu odejdzie, to trudno uwierzyć, żeby NOP byli skłonni go wypuścić przed upływem obecnej umowy. Tym bardziej, że AD ma zagwarantowane jeszcze 2 pełne sezony.

Celtics od dawna interesują się mocno skrzydłowym Pels i nie jest to żadna tajemnica. Oni też mają zawodników, którymi mogliby skłonić Nowy Orlean do rozpoczęcia rozmów na temat wymiany.

Lakers natomiast pojawili się na tapecie w ostatnim czasie za sprawą zmiany agenta przez Davisa. Gwiazda Pelikanów zwolniła swego dotychczasowego przedstawiciela i podobno ma związać się z Richem Paulem, a więc agentem LeBrona Jamesa. Pytanie brzmi jaki pakiet mogą zaoferować Jeziorowcy w zamian za jednego z najlepszych zawodników NBA?

Z drugiej strony, Paul Pierce stwierdził swego czasu, że wybrałby w drafcie Andre Drummonda przed właśnie Anthonym Davisem, zatem The Truth chyba nie do końca zdaje sobie sprawę z wartości lidera Pelicans:

Kopiuj link do schowka