Paul Pierce najlepszym ofensywnie graczem Celtics?

12/02/2018
koszulka Paul Pierce Boston Celtics jersey NBA Jared Wickerham/Getty Images

Boston Celtics zeszłej nocy zastrzegli koszulkę Paula Pierce’a. Wielu byłych zawodników wyraziło z tej okazji swe uznanie. Zdaniem Roberta Parisha, innej legendy bostońskiej drużyny, The Truth był najlepszym ofensywnie graczem Celtów w historii klubu.

Pierce to bez wątpienia legenda Boston Celtics. The Truth rozegrał w zielonej koszulce 15 sezonów, pozwolił drużynie zawiesić kolejny banner mistrzowski w 2008 roku, kiedy to został również MVP Finałów, bijąc odwiecznych wrogów Bostonu, Los Angeles Lakers. Czy jednak był najlepszym graczem ataku, jaki biegał w Massachusetts? Zdaniem Roberta Parisha jak najbardziej:

“Według mnie Paul był najlepszym ofensywnie zawodnikiem w historii Celtics.”

“Po prostu uważam, że był bardziej kreatywny. Pierce był lepszy w ataku niż Larry i John Havlicek. Myślę, że Larry Bird, John Havlicek i Paul Pierce byli najlepszymi ofensywnie zawodnikami jakich Boston miał. Moim zdaniem Pierce jest na szczycie tej trójki.”

Pochwały w kierunku Pierce’a poleciały również ze strony White Mamby. Brian Scalabrine uważa, że Paul był niedoceniany poza Bostonem:

“Według mnie to najbardziej niedoceniany zawodnik w historii. Wydaje mi się, że poza Bostonem nie dostał uznania na jakie zasługiwał. Wygrał przecież MVP Finałów. Zawsze grał najlepiej w ważnych momentach.”

The Truth jest drugi na liście najlepszych strzelców klubu, z sumą 24,021 punktów. Wyprzedza właśnie Birda mającego na koncie 21,791 pkt, lecz ustępuje Havlickovi, który zdobył łącznie 26,395 pkt.

Jednak liczą się nie tylko cyferki. Czy waszym zdaniem Chief ma rację? Czy Paul Pierce faktycznie był najlepszym ofensywnie graczem jaki pojawił się w drużynie Bostonu?

Kopiuj link do schowka