Paul Pierce nie chce hołdu dla Thomasa w trakcie swej uroczystości

05/01/2018
fot. Brian Babineau/NBA/Getty Images

11 lutego bieżącego roku ma się odbyć ceremonia zastrzeżenia koszulki Paula Pierce’a pod kopułą TD Garden. Tego samego dnia zaplanowane jest spotkanie pomiędzy Celtics, a Cavs. Z tego powodu zaplanowano specjalne video w uznaniu zasług Isaiah Thomasa. The Truth tego nie akceptuje.

„Nie twierdzę, że Isaiah nie zasłużył na to, aby uhonorować jego powrót. Ale nie jestem pewien czy 11 lutego, kiedy moja koszulka zostanie zastrzeżona, chcę spojrzeć na ekran pod sufitem i zobaczyć najlepsze akcje Thomasa.”

Samemu Pierce’owi marzy się ceremonia podobna do tej, którą od Lakers otrzymał Kobe Bryant:

„Miałem okazję widzieć uroczystość Kobego. W trakcie gry, podczas przerw, było puszczanych wiele filmów na jego cześć, podobało mi się to. Mam nadzieję, że Celtics zrobią coś podobnego dla mnie.”

Wstępnie szefostwo Celtics planowało odpowiednio przywitać Thomasa w środę, podczas wizyty Cleveland, lecz Isaiah poprosił o przełożenie. Jak mówił, przede wszystkim chciał sprowadzić swą rodzinę na taką uroczystość, a sam chciałby być w takiej chwili na parkiecie.

Isaiah nie spodziewał się, że taka decyzja będzie problemem dla legendy Bostonu:

„To jest jego [Pierce’a] noc. Ale moje video nie będzie trwało przecież całej nocy. Chciałem jedynie, żeby moja rodzina była tam i mogła to zobaczyć. I żebym mógł zagrać. Żeby moi bliscy mogli doświadczyć miłości i uznania, jakie to miasto chce mi przekazać. Kiedy moi przedstawiciele kontaktowali się z Celtics, wszyscy tam byli chętni na takie rozwiązanie, zgodzili się od razu.”

Na ten moment brak oficjalnej decyzji ze strony władz klubu, jak będzie wyglądała dokładnie noc 11 lutego. Jak waszym zdaniem powinno to zostać rozwiązane, żeby pogodzić wszystkich zainteresowanych?

Kopiuj link do schowka