Paul: Harden to pewniak do MVP

04/02/2018
Chris Paul James Harden Houston Rockets All Star Game fot. Eric Christian Smith/AP Photo

James Harden już dwukrotnie był czołowym kandydatem do nagrody MVP, lecz nie ma na koncie jeszcze żadnej statuetki. Po tym sezonie ma się to zmienić. Według Chrisa Paula w tym sezonie James wygra tą rywalizację bez problemu.

James Harden rozgrywa kolejny fantastyczny sezon. W tym roku notuje na swoje konto 31,5 pkt, 9,1 ast i 5 zb. Ma najwyższy PER w lidze na poziomie 30. Mimo, że do końca sezonu Rakiety rozegrają jeszcze 31 spotkań, CP3 uważa, że James już teraz ma zapewnioną nagrodę dla najlepszego zawodnika w całej lidze:

“Zobacz, ile on robi dla naszego zespołu. Teraz wszyscy patrzą na statystyki. Nie mam nic przeciwko takiemu podejściu, ale nikt nie zwraca uwagi na przebieg meczu. Obejrzyj mecz. Ja tak robię. Ja mogę z bliska oglądać jak wiele on dla nas robi każdej nocy.”

“Dynamiczny obrońca taki jak on, zawodnik, który potrafi zdobywać punkty i podawać piłkę, zrobi każdą rzecz. Myślę, że tym udowadnia każdemu, dlaczego zostanie MVP. Nikt inny nie będzie nawet blisko.”

Harden gra świetnie, jego współpraca z Paulem wygląda bardzo dobrze, a Rockets nie tylko mają dobry bilans, ale są obecnie chyba największym kandydatem do detronizacji Golden State. Wszystko przemawia za Hardenem.

Z opinią swojego rozgrywającego zgadza się również trener D’Antoni:

“Bez wątpienia jest na poziomie MVP przez ostatnie dwa lata. Najbardziej jednak pragnie wygrywać. Zawsze będzie wykręcał świetne statystyki, niezależnie od systemu i niezależnie od drużyny w której zagra. Teraz ma świetne cyferki i wygrywa spotkania. To trudna do pobicia kombinacja.”

Wszystko wskazuje na to, że Broda wreszcie wygra swoje upragnione MVP. Media w końcu są po jego stronie, a znakomita gra Hardena dystansuje go od reszty stawki. Będzie do trzech razy sztuka, czy może ktoś znów stanie na jego drodze?

Kopiuj link do schowka