Paul: Harden jest naprawdę dobrym obrońcą

23/11/2018
Harden defense fot. Cary Edmondson/USA TODAY Sports

James Harden do tej pory raczej nie słynął ze swojej dobrej obrony. Dlatego też Chris Paul postanowił zwrócić na nią uwagę.

James Harden to absolutnie wybitny gracz jeśli chodzi o atak. Jednakże, jego defensywne lenistwo zawsze kładło się cieniem na jego karierze. W pełni zasłużenie. Wszyscy chyba oglądali kiedyś to, lub podobne video:

Źródło:Youtube.com/P0RN0 Records

W ostatnim sezonie jednak należy oddać Jamesowi, że zaczął się znacznie częściej starać w obronie i nie wyglądało to tak źle. Pokazał tym samym, że jeśli mu się chce to potrafi grać dobrze po tej stronie parkietu.

Sponsor serwisu

Po ostatnim spotkaniu z Detroit Pistons, gdzie Broda zaliczył 43 punkty wszyscy zwracali uwagę na jego punktowy rekord sezonu. Chris Paul jednak zauważył, jak dobrą robotę w obronie James wykonywał, szczególnie pod koszem:

“James miał kilka kluczowych przechwytów, szczególnie broniąc w trumnie, przeciwko Blake’owi, czy Drummondowi. James jest naprawdę dobrym obrońcą pod koszem i dlatego czasami dajemy mu wysokich graczy do krycia. Myślę, że ludzie o tym zapominają.”

Harden warunki ku temu ma znakomite. Nisko osadzony środek ciężkości, szeroka klatka piersiowa, silne nogi. Wszystkie te aspekty, które dają mu przewagi w ataku, odpowiednio użyte są równie groźną bronią  w defensywie.

I faktycznie Brodacz zaliczył dwa ważne przechwyty, w tym jeden absolutnie kluczowy na Griffinie przy stanie 120-116 dla Rakiet, co widać w końcówce poniższego video:

Źródło:Youtube.com/House of Highlights

Wybitnym obrońcą Harden raczej nie będzie nigdy, ale daje nam coraz mniej powodów do szyderstw z powodu jego  defensywy. I dobrze. MVP ligi powinni prezentować przynajmniej solidny poziom także w obronie.

A jeśli chcecie wytypować Obrońcę Roku, możecie to oczywiście zrobić na stronie naszego sponsora, PZBuk. Co prawda James Harden nie jest w ogóle brany pod uwagę, ale na pewno macie innych faworytów. Wytypować ich możecie na przykład po użyciu naszego unikalnego kodu ZKNBA tylko dla naszych czytelników

Kopiuj link do schowka