Pau Gasol z kontuzją ramienia w starciu z bratem

07/03/2018
gasol

Bywa bardzo często, że braterskie pojedynki w NBA dodają do meczu swoistego smaczku. Obserwujemy wtedy dany mecz bardziej wnikliwie i patrzymy który z braci (często bliźniaków) wypadł lepiej. Jednym z takich spotkań było poniedziałkowe starcie San Antonio Spurs i Memphis Grizzlies, gdzie naprzeciwko siebie stanęli bracia Gasol.

To był już czwarty mecz w obecnym sezonie obydwu ekip (100:98 dla Ostróg), który zakończył tę serię sweepem dla drużyny Gregga Popovicha. Miśki tym samym poniosły 14 porażkę z rzędu i cały czas okupują dno tabeli konferencji zachodniej. Zespół z Tennessee po raz kolejny trapią kontuzję i tylko kwestią czasu jest ich eliminacja z walki o playoffs. Zabraknie ich po raz pierwszy od 2010 roku w fazie posezonowej.

Sponsor serwisu

W ostatnim w tym sezonie starciu braci Gasol doszło do niecodziennej sytuacji. Marc i Pau zderzyli się podczas meczu i gorzej wyszedł na tym starszy z nich – Pau. Doznał stłuczenia ramienia i choć zakres urazu nie jest do końca znany to wstępne prognozy nie są zbyt sympatyczne. Zdarzenie miało miejsce w drugiej kwarcie. Reprezentant Spurs w 24 minuty zanotował zaledwie 2 punkty 0-4 z gry 7 zb 4 ast 2 stl 2 blk. Całą sytuację skomentował przed kamerami kolega z zespołu Pau Gasola –  Tony Parker:

„Doznał urazu ramienia i powiedział mi, że to było poważne. Zobaczy sam, ale jestem niemal pewien, że nie zagra przeciwko Golden State (w czwartek).”

Z powodu różnego rodzaju kontuzji w tym sezonie, Spurs wystawili dotychczas już 22 różne pierwsze piątki (5 miejsce w NBA), a aż 12 graczy opuściło łącznie 175 spotkań. Kawhi Leonard, Tony Parker i Rudy Gay przesiedzieli co najmniej 20 spotkań na ławce z powodu urazów.

San Antobio potrzebują wszystkich rąk na pokładzie w ostatniej fazie sezonu zasadniczego. Zaledwie 4 spotkania dzielą miejsca 3 i 10 w konferencji zachodniej a dwa mecze tracą do Ostróg zawodnicy Clippers, którzy są na pozycji dziewiątej. Wszystko się jeszcze może zdarzyć i dużo będzie zależało od tego kiedy starszy z braci Gasol powróci na parkiet.

 

Kopiuj link do schowka