Pau Gasol: Marc powinien być niezadowolony z Grizzlies

06/03/2018
fot. Frederick Breedon / Getty Images Sport / Getty Images

Memphis Grizzlies nie grają w tym sezonie tak jak nas do tego przyzwyczaili. Zamiast walczyć o przewagę parkietu w playoffs, rywalizują o ilość kulek w loterii draftu. Marc Gasol nie jest zadowolony z takiego podejścia. Doskonale rozumie go jego brat, Pau.

Młodszy z braci Gasol całkiem niedawno narzekał głośno na to, jak wygląda obecny sezon Memphis. Center nie mógł pogodzić się z tym, że drużynie bardziej niż na zwycięstwach zależy na rozwijaniu zawodników:

“Tu chodzi o wygrywanie. Nie o dobrą grę jakiegoś zawodnika, albo postępy jakie czyni. Na takie rzeczy mamy specjalną ligę, a zespół w Memphis skupia się na rozwijaniu zawodników. My gramy w NBA, a nie w G-League.”

Pau Gasol, legenda Memphis, a obecnie zawodnik San Antonio Spurs rozumie zachowanie swojego brata:

“Oczywiście, że jest wkurzony. Powinien być. Każdy gracz, który rywalizuje i któremu zależy byłby zły. To dobry znak od zawodnika, który jest liderem i któremu zależy na drużynie. On nie rezygnuje.”

Pau służył dobrą radą swojemu bratu i zachęcał go do tego, by się nie poddawał:

“Powiedziałem mu: Daj z siebie wszystko. Nie masz kontroli nad tym, że jeden z twoich najlepszych graczy wypadł na cały sezon. Nie masz kontroli nad tym, że twój wielki transfer ma problemy z kontuzjami i praktycznie nie gra. Jedyne co kontrolujesz to swoje zaangażowanie.”

Starszy z braci podkreślił jednocześnie, że Marc trafił na najlepszy okres w historii klubu:

“Marc doświadczył najlepszych lat w historii tej organizacji. Mieli bardzo dobre zespoły, które walczyły z najlepszymi. Teraz przechodzą przez okres zmian. To jest bez wątpienia trudny rok. Marc to jednak wielki profesjonalista. Będzie się wkurzał, ale wie, że musi wyjść na parkiet i grać.”

Środkowy nie ma wielkiego wyboru, gdyż został mu jeszcze minimum jeden pełny sezon w barwach Miśków. Zgodnie z kontraktem podpisanym w 2015 roku dopiero na sezon 2019-20 Marc ma opcję gracza i może odstąpić od umowy. Czy do tego czasu wytrzyma w Memphis? Gdzie byście go widzieli, jeśli nie w Grizz?

Kopiuj link do schowka