Patrick McCaw nie przedłuży kontraktu z Warriors

02/10/2018
fot. Getty Images

Rezerwowy Golden State Warriors, Patrick McCaw odrzucił propozycje przedłużenia umowy z mistrzami NBA i zostanie zastrzeżonym wolnym agentem.

Raczej rzadko zdarza się, żeby ktoś odrzucał ofertę kontraktu proponowaną przez Warriors. Do takich osób należy jednak Patrick McCaw. Obrońca Dubs nie zdecydował się na żadną z dwóch ofert proponowanych przez zarząd i postanowił spróbować swoich sił na rynku wolnych agentów.

Sponsor serwisu

McCaw pierwszą ofertę otrzymał już w czerwcu i opiewała ona na kwotę 1,7 miliona dolarów. Z tego powodu zarząd GSW postanowił zaoferować wyższy kontrakt. Patrick miał otrzymać 5,2 miliona dolarów płatnych w dwa kolejne sezony, chociaż drugi rok nie miał być zagwarantowany.

Obrońca Wojowników rozegrał w zeszłym sezonie 57 spotkań i notował w nich średnio 4 punkty. W kwietniu wypadł z gry po bardzo groźnie wyglądającym upadku. Na szczęście zdążył wrócić na boiska jeszcze w ubiegłych rozgrywkach.

Warriors bardzo zależało na przedłużeniu kontraktu ze swym obrońcą, lecz Patrick zdaje sobie sprawę z niewielkiej ilości minut i relatywnie niskich pieniędzy jakie otrzyma w Golden State. Dlatego też wybrał rynek wolnych agentów. W końcu ma już dwa mistrzowskie pierścienie, a i trzeci jest bardzo możliwy. Żeby jednak uzyskać wyższą ofertę niż ta proponowana przez Boba Myersa, McCaw będzie musiał się bardzo dobrze zaprezentować w najbliższym sezonie.

Kopiuj link do schowka