Pat Riley: W ogóle nie próbowaliśmy sprzedać Whiteside’a

29/07/2018
Whiteside Heat

Zgodnie z najnowszymi wypowiedziami generalnego managera Heat. Pata Riley, klub nie próbował handlować Hassanem Whitesidem.

Jakiś czas temu w prasie związanej z klubem z Miami pojawiły się informacje na temat tego, że Heat w tym offseason starają się wymienić kontrakt Hassana Whiteside’a. Wiadomość ta brzmiała całkiem logicznie i wiarygodnie – zawodnik miał sporo problemów zdrowotnych, było trochę nieporozumień pomiędzy nim a trenerem, a jego duża umowa nie odzwierciedla stopnia jego boiskowej użyteczności. Whiteside to wciąż bardzo przydatny gracz, ale ponad 50 milionów dolarów za dwa kolejne sezony to dużo pieniędzy – zwłaszcza przy tak zapchanym salary cap, jakim dysponują Heat.

Sponsor serwisu

Żadnych dalszych pogłosek nie słyszeliśmy – nie było informacji o tym, że jakiś klub jest zainteresowany – nawet kolekcjonujący podkoszowych Kings. Dlaczego tak było? Zgodnie z tym co mówi Pat Riley, dlatego, że żadne rozmowy nie były prowadzone. Manager Heat uznał, że tego typu wymiana będzie zbyt kosztowna:

“Jeśli zamierzasz zgubić trochę pieniędzy z salary cap, to musisz sięgnąć po picki w drafcie i swoich młodych graczy. Mieliśmy tego lata wiele okazji ku temu, żeby coś takiego zrobić, ale nie było warto pozbywać się swoich młodych zawodników, albo dwóch picków w drafcie. Zdecydowaliśmy się więc pozostawić drużynę w obecnym kształcie, wykorzystać picki które mamy i pozostałą nam gotówkę, żeby wzmocnić trochę zespół.”

Miami Heat nie chcieli pozbywać się swoich młodych graczy, jak Justise Winslow, Bam Adebayo czy Josh Richardson. Do tego niechętni byli do oddawania swoich picków w drafcie. W ten sposób Pat Riley wykazuje się zrozumiałą cierpliwością. Kontrakt Whiteside’a  będzie znacznie łatwiejszy do przehandlowania za rok, kiedy będzie to schodząca umowa. Ponadto w obecnej sytuacji, kiedy to Heat są na poziomie “ligowego przeciętniaka”, młodzi gracze i picki dające nadzieję na przyszłość, są tym bardziej cenne.

Kopiuj link do schowka